„Uśmiech dziecka wyczaruj – skarpetki podaruj”W ramach odchodów Dnia Osób z Zespołem Downa, którego symbolem są kolorowe skarpetki nie do pary, nasze przedszkole zorganizowało zbiórkę charytatywną dla potrzebujących dzieci i młodzieży z Bartoszyc.

Celem zbiórki było uświadomienie dzieciom, ze wśród nas są osoby potrzebujące, zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, z którymi borykają się inni oraz promowanie idei pomocy i solidarności społecznej.

Wszystkie grupy przedszkolne bardzo aktywnie włączyły się w zorganizowaną zbiórkę. W dniach 18 – 22 marca dzieci przynosiły zakupione skarpetki i rozwieszały je na sznurkach przy swoich salach. Dzięki temu, nasze przedszkolne korytarze zostały udekorowane kolorowymi skarpetkami, które pokazały, jak wielkie serca mają nasi mali wychowankowie. Dzieci pokazały, że los innych osób nie jest im obojętny.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, dzieciom oraz pracownikom przedszkola za tak aktywne włączenie się w zbiórkę. W ramach akcji zebraliśmy 243 pary skarpetek, które zostały przekazane w ręce Pani Danuty Bill, dyrektora Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej nr 1 im. J. Korczaka w Bartoszycach, a następnie trafiły do dzieci przebywających w tej placówce.

 

„Człowiek jest wielki nie przez to , co posiada, lecz przez to kim jest;

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” 

Jan Paweł II

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content