Warsztaty malowania pisanek woskiem dla dzieci i rodziców – Wiewióreczki poznają polskie tradycje wielkanocneŚwięta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

Z tej właśnie okazji 23 marca w naszym przedszkolu odbyły się Wielkanocne Warsztaty, na które zostali zaproszeni Rodzice  dzieci czteroletnich. Podczas spotkania dzieci poznały najważniejsze polskie tradycje związane z Wielkanocą: malowanie pisanek, święcenie pokarmów, śniadanie wielkanocne, podczas, którego dzielimy  się jajkiem i składamy sobie życzenia oraz uwielbiany przez dzieci Śmigus- Dyngus czyli Lany Poniedziałek.  Podczas zajęć dzieci rozwiązywały wielkanocne zagadki , wybierały pokarmy, które należy włożyć do koszyczka, śpiewały piosenki o tematyce wielkanocnej i uczestniczyły w zabawach ruchowych.

Podczas warsztatów dzieci i rodzice  zapoznali się z techniką malowania pisanek woskiem, każde dziecko miało możliwość wykonania własnej pisanki. Wspólnie z rodzicami dzieci komponowały stroiki wielkanocne z bukszpanu, bazi i forsycji i wykonały styropianowe jajeczka ozdabiane kolorowymi cekinami. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością  oraz  inwencją twórczą. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Ta forma współpracy z rodzicami bardzo podobała się naszym przedszkolakom,  bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swoim przedszkolu  być nie tylko z panią i kolegami, ale również z rodzicami.

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom  za obecność oraz wspólnie spędzony czas.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content