Krasnale podczas zajęć sensorycznychIntegracja sensoryczna jest to zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców, informacji dostarczanych z otoczenia oraz własnego ciała poprzez zmysły. Umiejętność ta pozwala dziecku zrozumieć, jak funkcjonuje otaczający je świat składający się z dużej ilości bodźców.

Dzieci z grupy Krasnale uczestniczyły w zajęciach podczas których dzieci uczyły się właściwego reagowania na bodźce zewnętrzne, starały się integrować wrażenia płynące z różnych zmysłów. Aktywności jakie wykonywały Krasnale miały za zadanie wywołać odpowiednie reakcje sensoryczne w zakresie trzech układów sensorycznych: dotykowego, przedsionkowego, proprioceptywnego.

Zajęcia były ciekawe i atrakcyjne dla przedszkolaków, odbywały się z wykorzystaniem różnego rodzaju huśtawek: platformy i hamaka elastycznego, samolotu, toru sensorycznego – usprawniającego motorykę dużą oraz pomocy terapeutycznych np. gniotki, gry manualne, usprawniające motorykę małą. Dzieci bawiły się znakomicie, chętnie uczestniczyły w zadaniach.

Zapraszamy do fotorelacji !

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content