Kronika styczniowych i lutowych wydarzeń grupy „Zajączki”„Zimowe zabawy na śniegu”- korzystając z uroku zimy bawiliśmy się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie, poznawaliśmy właściwości śniegu.

„Czyste powietrze wokół nas”- w  styczniu rozpoczęliśmy realizację Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej. Sprawdzaliśmy co i dlaczego dymi.

14.01.21r. bawiliśmy się na zabawie karnawałowej. Tego dnia uczestniczyliśmy w wielu konkursach, np. tańcu z balonikami, taniec na gazecie, taniec wokół krzesełek. Na zakończenie wspólnie bawiliśmy się przy muzyce.

25.01.21r. za pośrednictwem telewizji BART – SAT składliśmy gorące życzenia naszym Babciom i Dziadkom. Śpiewem, tańcem i wierszykami podziekowaliśmy im za miłość i cierpliwość oraz czas, który nam poświęcają.

28.01.21r. uczestniczyliśmy w zajęciach Z Neciem przez internet”, podczas którego dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z komputera, doskonaliły umiejętność odczytywania informacji na komputerze, rozwijały umiejętności samodzielnego korzystania/poruszania się po programie Scrath Junior. Podczas zajęć gościliśmy Panią Dyrektor.

Podczas cyklu zajęć „Wiemy co jemy bo zdrowi być chcemy” wspólnie  wykonaliśmy własną piramidę zdrowego odżywiania, wyszukiwaliśmy produkty w gazetach, wycinaliśmy i  przyklejaliśmy na odpowiednich poziomach piramidy. Zdrowie jest bardzo ważne, zatem należy wiedzieć jak o nie dbać od najmłodszych lat.

„Matematyka dla smyka”- zaprezentowliśmy swoje umiejętności matematyczne naszym rodzicom ,którzy mogli nas oglądać na komputerze w domu.

11.02.21r. obchodziliśmy w grupie Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

14.02.21r. świętowaliśmy „Dzień Przyjaciela” i Walentynkę – podczas zajęć kultywowaliśmy tradycje walentynkowe, okazywaliśmy uczucia innym osobom, czerpaliśmy radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu.

  „Kreatywne przedszkolaki”– podczas zajęć z kodowania i programowania budowaliśmy stację kolejową i kodowaliśmy trasę pociągu korzystając z klocków LEGO EDUKATION.

Wspólnie świętowaliśmy urodziny Alicji i Nikosia – Jubilatom złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content