Styczeń i luty u „Żabek”W styczniu realizowaliśmy tematy związane z zimą, bezpiecznymi zabawami na śniegu oraz troszczyliśmy się o głodne i zmarznięte ptaki. Otrzymaliśmy piękny karmnik od dziadka Zosi, który zawiesiliśmy na przedszkolnym płocie, tak, aby widzieć go z okien naszej grupy. Sypaliśmy tam ziarna, aby ptaki nie były głodne. Podczas zabaw zimowych na podwórku jeździliśmy na sankach, które udostępniła nam Ola, a także ulepiliśmy własnego bałwanka. Eksperymentowaliśmy również ze śniegiem podczas zabaw badawczych w sali- obserwując topnienie śniegu.

14 stycznia Żabki bawiliśmy się w swojej sali  na zabawie karnawałowej. Mimo, że zabawa odbyła się w tak małym gronie, humory nam dopisywały, było skocznie i radośnie.

22 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka, nagrywając uroczysty występ z okazji Ich święta, który przekazaliśmy rodzicom do obejrzenia z dziadkami w domu.

W lutym realizowaliśmy zagadnienia związane ze zwierzętami polarnymi, obchodziliśmy ,, Dzień Niedźwiedzia Polarnego”- poznaliśmy ludzi i zwierzęta mieszkające na Biegunie Północnym i Południowym.

W lutym rozmawialiśmy również o ulubionych postaciach z bajek podczas bajkowego tygodnia w naszej grupie. Rysowaliśmy i malowaliśmy bohaterów znanych bajek dla dzieci.

Braliśmy również udział w zabawach matematycznych z kodowania na macie edukacyjnej oraz w zabawach z komputerem, rozwiązując proste działania na dodawanie w zakresie 10.

Urodzinki w styczniu obchodziła Oleńka F. a w lutym świętowaliśmy urodziny naszych braci bliźniaków Dawidka i Damianka. Naszym miłym jubilatom życzymy dużo zdrówka i wspaniałych zabaw w przedszkolu.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content