Grudniowe wydarzenia „Skrzatów”Grudzień to czas pełen pracy i niespodzianek. Tak też było i u nas.

– W pierwszym tygodniu z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych poznaliśmy historie osób z różnymi niepełno sprawnościami i jak sobie radzą w codziennym życiu. Wspólnie z rodzicami uczestniczyliśmy w zajęciu „Poznajemy świat zmysłami”, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć z jakimi utrudnieniami spotyka się osoba niewidoma.

– 4 grudnia Mama Zuzi przeczytała nam Książkę „Tupcio Chrupcio. Nie umiem przegrywać. W dalszej części spotkania segregowaliśmy obrazki, na których były dobre i złe zachowania. Wolimy te dobre, ale na co dzień różnie bywa.

– 5 grudnia spotkaliśmy się z leśnikiem, który opowiadał nam, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i zostawił nam karmę dla ptaków.

– 6 grudnia odwiedził nas Mikołaj, była wspólna zabawa, śpiewanie piosenek, no i oczywiście słodkie prezenty. Po południu Tata Mai w ramach chwilki literackiej przeczytał nam książeczkę.

– 11grudnia odwiedziła nas Pani Agnieszka z Biblioteki Miejskiej i przeczytała nam bajkę „Prezent dla Mikołaja”. Rozmawialiśmy też o zwyczajach i obrzędach związanych z Bożym Narodzeniem.

-14 grudnia z Mamą Zuzi wykonaliśmy Bombki z naszymi zdjęciami i umieściliśmy je na choince, którą podarował nam Tata Róży. I tak oto powstała Skrzacia choinka.

– 18 grudnia obejrzeliśmy przepiękne Jasełka w wykonaniu dzieci z grupy „Biedronki”.

-włączyliśmy się do akcji „Razem na Święta”: wykonaliśmy kartki świąteczne dla żołnierzy stacjonujących w Afganistanie; włączyliśmy się do zbiórki karmy dla zwierząt ze schroniska. Zorganizowaliśmy w naszej grupie zbiórkę książek dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym bartoszyckiego szpitala.

-urodziny w tym miesiącu obchodziła Maja i Ania K. jubilatkom życzymy wszystkiego najlepszego.

– rozpoczęliśmy swoją przygodę z matą do kodowania. Jest trochę trudniej, bo musimy orientować się w kierunkach, ale poćwiczymy i damy radę.

Do zobaczenia w Nowym roku!!!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content