Wrzesień w grupie VI ,,Żabki”Witajcie po wakacjach!!! 

Jesteśmy  najstarszą grupą w przedszkolu, niedługo każdy z nas będzie  miał 7 lat .  W tym roku będziemy pilnie się uczyć, bo za rok idziemy do szkoły.

Nasze panie nauczycielki to: Jolanta Lewandowska i Ewa Szadejko ( nauczyciel ze specjalnym przygotowaniem pedagogicznym). O czystość w sali dba pani Aneta Tereszkiewicz.

Witamy w naszej grupie nową koleżankę Lenkę  i nowego kolegę Maksyma, którym życzymy dużo radości i wspaniałych zabaw w przedszkolu.

Nasza grupa jest jak jedna wielka rodzina, w której wszyscy się lubią, szanują i pomagają sobie nawzajem.

 

W roku szkolnym 2021/2022 w codziennej pracy z dziećmi będziemy wdrażały następujące działania nowatorskie:

  1. ,,Mądre bajki z całego świata”- realizacja projektu edukacyjnego Kulczyk Foundation-słuchanie bajek z całego świata w wykonaniu artystów z wykorzystaniem pomocy multimedialnych (dwie bajki w ciągu miesiąca)
  2. ,,Przyjaciele Zippiego”- realizacja programu zdrowia psychicznego
  3. ,, Wspólna przygoda w poznawaniu siebie”- trening umiejętności społeczno- emocjonalnych- zajęcia prowadzone przez panią psycholog( I semestr- dwa razy w miesiącu)
  4. ,,  Zabawy z wiatrakiem matematycznym”-kształtowanie umiejętności matematycznych , uczenie umiejętności współpracy i działania  w grupie,

 

CO WYDARZYŁO SIĘ W NASZEJ GRUPIE WE WRZEŚNIU:

  • 20 września obchodziliśmy ,, Dzień Przedszkolaka” w naszym przedszkolu.

Przebrani za postacie z bajek uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych z chustą animacyjną, zabawach sprawnościowych i konkursach. Wykonywaliśmy tego dnia różne eksperymenty i zabawy badawcze, które poprowadziła pani Karolina. Był też tort i uroczyste przyjęcie przy muzyce. Na zakończenie wykonaliśmy ogromny plakat, na którym każdy z nas narysował swoją podobiznę. To był niezapomniany dzień pełen wrażeń i radości.

  • 29 września włączyliśmy się do akcji ,, Narodowe czytanie”, podczas którego obejrzeliśmy fragmenty utworu ,, Pani Dulska” Gabrieli Zapolskiej, w wykonaniu naszych pań nauczycielek A następnie w role wcieliły się same dzieci. Panią Anielę Dulską zagrała Zosia, Hesię- Amelka a w rolę pana Dulskiego wcielił się Leon.

Dzieci doskonale odegrały scenkę i fantastycznie wyciągnęły morał, że ruch na świeżym powietrzu jest znacznie zdrowszy, niż chodzenie po domu.

  • 30 września świętowaliśmy w grupie ,, Dzień Chłopaka”- były życzenia, całusy i super prezenty- samochodziki i banki mydlane oraz słodki poczęstunek.
  • Świętowaliśmy 6 urodzinki Zosi i Marcelka, którym składamy najlepsze życzenia i przesyłamy moc całusków.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content