Uroczyste powitanie Wiosny w grupie „Żabki”Wiosna to najpiękniejsza pora roku, która  kojarzy się nam wszystkim z przyjemnym ciepłem, pogodnym niebem, soczystą zielenią i różnorodnymi zapachami. Wiosna przywołuje powracające ptaki, budzi uśpione zwierzęta, rozwija kolorowe kwiaty i przynosi nam nową nadzieję. Taki radosny nastrój wprowadziła do przedszkola grupa Żabki witając Wiosnę tańcem i piosenką. Dzieci zaprezentowały program artystyczny obfitujący w wiersze o pierwszych wiosennych  kwiatach, owadach i innych budzących się do życia zwierzątkach.

Dzieci przedstawiły inscenizacje wierszy Jana Brzechwy „Przyjście Wiosny”, „Żuk”, „Bocian i Żabki”, grały na instrumentach oraz zaprezentowały układy taneczne do piosenek o Wiośnie. Piękną oprawę muzyczną do przedstawienia przygotowała  nam pani Kasia, która zagrała na skrzypcach do utworu Vivaldiego ,, Wiosna”. Cały występ zakończył  taniec kwiatów w wykonaniu dziewczynek z pięknymi stokrotkami. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Trzcińska, reprezentująca w tym dniu całe nasze przedszkole, serdecznie podziękowała dzieciom za piękny występ i życzyła wszystkim, aby wiosna zagościła już na dobre w naszych sercach i całej przyrodzie.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Żabek za współpracę w przygotowaniu strojów na przedstawienie oraz pomoc w utrwaleniu wierszy i piosenek.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content