„Skarpetkowe przygody” czyli Obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem DownaKolorowe skarpetki są symbolem niedopasowania społecznego, ale też niedopasowania genotypowego, z jakim borykają się osoby cierpiące na zespół Downa. Wybór 21 marca na obchody Światowego Dnia Chorych z Zespołem Downa nie jest przypadkowy. Wada ta polega na tym, że w 21 parze chromosomów osoby z zespołem Downa, zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Nasze przedszkole, po raz kolejny aktywnie włączyło się w obchody tego ważnego dnia, pamiętając o tych wspaniałych osobach, z których każda jest na swój sposób wyjątkowa.

Dzieci wraz z rodzicami i Paniami licznie przyłączyły się do akcji „Skarpeciaki – cudaki”. Przedszkole zapełniło się wymyślnymi cudakami. Akcja bardzo mile Nas zaskoczyła i trzeba było dodrukować dyplomy, które dostanie każde z dzieci. Stworzono aż 85 skarpeciaków.

Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne założyły kolorowe skarpety nie do pary dedykując je osobom z zespołem Downa oraz prowadziły różnego rodzaju działania mające na celu nawiązanie do poznania funkcjonowania osób z Zespołem Downa.

W grupie „Krasnali” uroczyście obchodziła święto Ola. Na uroczystość została zaproszona mama Oli, która przeczytała dzieciom bajkę o tolerancji i akceptacji. Podczas spotkania dzieci z grupy zaśpiewały piosenkę „Mam serduszko wielkie serce”, przy której zaprezentowały poznane gesty z komunikacji alternatywnej Makaton.  Dla Oli została również przygotowana słodka niespodzianka w formie tortu.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i włączenie się w akcję.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content