„Misiaki” witają!W tym roku szkolnym jesteśmy grupą II o nazwie „Misiaki”. Jest nas 17-ro, w tym 4 dziewczynki i 13 chłopców.

Nasza sala jest kolorowa, wygodna i jest w niej dużo zabawek, gier i układanek, które pomogą nam w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. A czego nauczyliśmy się do tej pory zobaczcie sami.

Wrzesień:

Rozmawialiśmy o sposobach spędzania wakacji, o ciekawych miejscach odwiedzonych w czasie przerwy wakacyjnej i wydarzeniach, które zapamiętaliśmy. Poznaliśmy zasady zachowania w grupie, korzystania z szatni, łazienki oraz bezpieczeństwa na terenie przedszkolnego budynku, podwórka oraz naszej sali. Ustaliliśmy wspólnie kodeks przedszkolaka, abyśmy wszyscy dobrze wiedzieli czego od nas oczekują dorośli, jakie zachowania są właściwe.

20 września 2018 r. uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Październik:

Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania na wypadek pożaru. Znamy naszą drogę ewakuacyjną, umiemy rozpoznawać znaki i symbole umieszczone na korytarzach i klatkach schodowych. Uczymy się numerów alarmowych.

Poszliśmy na wycieczkę na przejście dla pieszych ze światłami. Uczyliśmy się właściwego przechodzenia przez jezdnię. Byliśmy na ogródkach działkowych, by obserwować jesienne prace porządkowe, rozpoznawać niektóre warzywa oraz drzewa owocowe. Wykonaliśmy już kilka ciekawych prac plastycznych, które zdobią wejście przed naszą salą. Umiemy już zaśpiewać kilka piosenek i recytować wierszyki.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content