Międzynarodowy Dzień Osób NiepełnosprawnychŚwięto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992r. na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

Nasze przedszkole corocznie aktywnie włącza się w obchody zwiększając  świadomość naszych dzieci w temacie niepełnosprawności.

W ramach tegorocznych obchodów, innowacyjnym sposobem było zorganizowanie warsztatów tematycznych na holach przedszkola. Warsztaty te miały na celu przybliżenie problemów i trudności z jakimi zmagają się na co dzień osoby posiadające różnego rodzaju niepełnosprawności.

Dzieci mogły doświadczać, słuchać a nawet poczuć trud codziennych zmagań tych osób a przez to zrozumieć pewne zachowania i sposób funkcjonowania.

Ponadto w grupach przedszkolnych nauczyciele przygotowali pogadankę i projekcję filmu, by przybliżyć dzieciom tematykę niepełnosprawności i uświadomić, że niepełnosprawność nie jest barierą w spełnianiu marzeń.

Plakaty, które dzieci wspólnie przygotowały podczas zajęć zdobiły korytarze naszego przedszkola. Rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość przekazania wiadomości osobie niepełnosprawnej w formie liściku zostawionego na specjalnie przygotowanej tablicy.

Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my i że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

 

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content