Mamo, tato jestem prawdziwym przedszkolakiem czyli pasowanie na przedszkolaka u ,,Wiewióreczek ” i ,,Pszczółek”Dzień 9 i 15 grudnia pozostaną na długo w pamięci dzieci 3 letnich z Przedszkola Integracyjnego Nr 4 i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyły się pierwsze ważne przedszkolne uroczystości– pasowania na przedszkolaka w grupach „Wiewióreczki” i „Pszczółki”.

Uroczystości rozpoczęły się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taneczne. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Anna Trzcińska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz słodki upominek z symbolem swojej grupy. Uwieńczeniem całej uroczystości był tort i słodki poczęstunek dla dzieci i ich rodziców.

Ceremonia ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom bliżej poznać się i zintegrować w małej grupowej rodzinie. Była również świetną okazją do poznania umiejętności dzieci, nabytych przez 3 miesiące uczęszczania do przedszkola. Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspaniałe występy a Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci oraz obecność w tym ważnym dla nich dniu.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content