Listopadowe nowinki w MotylkachNa początku miesiąca bawiliśmy się na warsztatach bębniarskich, uczyliśmy się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju instrumenty etniczne takie jak: conga, djembe, bębny i wiele innych. Podczas zajęć mogliśmy być muzykiem, dyrygentem, a także poprzez improwizację mogliśmy stworzyć własny rytm.

Rozmawialiśmy o Święcie Niepodległości, przygotowaliśmy kotyliony oraz przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe. Rozwiązywaliśmy zadania z kodowania o tematyce patriotycznej. Zebraliśmy się wszyscy w sali przedszkola o godz. 11.11 i przyłączyliśmy się do akcji ogólnopolskiej łącząc się ze wszystkim placówkami oświatowymi w Polsce. To był piękny patriotyczny odzew serca, który zapadnie w naszej pamięci.

Wyruszyliśmy na wycieczkę do BDKu, gdzie oglądaliśmy przedstawienie „Pokahontas” w wykonaniu aktorów oraz przedstawienie o żółwiku Tomciu, który uczył nas, jak segregować śmieci.

Obchodziliśmy światowy Dzień Pluszowego Misia, więc w tym dniu bawiliśmy się i tańczyliśmy z misiami przy muzyce. Na zaproszenie pani bibliotekarki odwiedziliśmy Bibliotekę, słuchaliśmy bajek, rozwiązywaliśmy zagadki, a na koniec dostaliśmy słodki upominek.

29 listopada przenieśliśmy się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, podczas których poznaliśmy swoją bliższą i dalszą przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Wykonaliśmy długi, kolorowy łańcuch z papieru na akcję „Łańcuch Dobra”.

W ramach projektów eTwinning bawiliśmy się darami natury, układaliśmy i rozwiązywaliśmy zadania matematyczne z wykorzystaniem szyszek, kasztanów i innych darów jesieni.

Swoje urodziny obchodzili Ania, Hania i Roksana. Wszyscy odśpiewaliśmy radosne 100 lat, składaliśmy życzenia oraz wspólnie bawiliśmy się przy wesołej muzyce.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content