Listopadowe wydarzenia Skrzatów* W ramach programu „Mali Wielcy Ratownicy” spotkaliśmy się z policjantem, strażakiem i ratownikiem medycznym. Utrwaliliśmy numery alarmowe, dowiedzieliśmy się w jaki sposób wezwać pomoc, kiedy zagrożone jest ludzkie życie.

*Realizowaliśmy temat kompleksowy: „Jestem Polakiem, kocham swój kraj. Przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe. Wiemy, że stolicą Polski jest Warszawa. Poznaliśmy legendę o Warsie i Sawie. Obejrzeliśmy prezentację, z której dowiedzieliśmy się, jak Polska odzyskała niepodległość, Podczas obchodów Święta niepodległości 8 listopada wspólnie z kolegami i koleżankami z innych grup wykonaliśmy Flagę Polski i odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Polski.

*Podczas realizacji tematu kompleksowego „Parasole czas wyciągać, jesień w pełni, deszcz nadciąga” dowiedzieliśmy się skąd się bierze deszcz, w jaki sposób się ubierać, żeby nie przemarznąć. Poznaliśmy sposoby zabezpieczania się przed katarem.

*Uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielem ZGO, na którym poznaliśmy sposoby przetwarzania niektórych odpadów oraz uczyliśmy się segregować śmieci. Do tego celu otrzymaliśmy specjalne pojemniki, które umieściliśmy w naszej Sali. 26 listopada w BDK oglądaliśmy przedstawienie pt. „Obieżyświat Tomcio – rozgadany żółwik morski” o tematyce ekologicznej.

*Dwukrotnie gościliśmy w Bibliotece Miejskiej. Na pierwszym spotkaniu Pani Agnieszka ukazała nam jesień w literaturze. Drugim razem wzięliśmy udział w „Święcie Pluszowego Misia”, na które zabraliśmy własne misie. Było, jak zwykle Super!!!

* Na zajęciach z kreatywności kontynuowaliśmy naszą przygodę z tabletami. W programie Scratch Junior ustawialiśmy bloki programowe /kierunki, wielkości, dźwięki, zmienialiśmy postać, ustawialiśmy tło. Budowaliśmy z klocków lego wg instrukcji. Wznosiliśmy konstrukcje z kolorowych kubeczków.

*Urodziny w tym miesiącu obchodzili Mateusz i Patryk. Jubilatom życzymy jeszcze raz samych słonecznych dni.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content