Listopad w grupie „Żabki”W listopadzie realizowaliśmy następujące tematy kompleksowe:

„Jesteśmy Polakami” ”- dzieci utrwaliły wiedzę na temat naszych symboli narodowych oraz wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Kokarda Narodowa”. Wyróżnienie w konkursie otrzymała Michalinka Jończyk, której serdecznie gratulujemy.

W dniu obchodów Święta Niepodległości wysłuchaliśmy koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Pana Krzysztofa Kowalskiego, wykonaliśmy flagę Polski z biało- czerwonych serwetek, a także z zachowaniem właściwej postawy odśpiewaliśmy Hymn Polski.

,,Zwierzęta leśne przygotowują się do zimy”- gościliśmy w naszej grupie, panią bibliotekarkę Agnieszkę Sławińską, z którą rozwiązywaliśmy zagadki o zwierzętach leśnych i sposobach ich przygotowania do zimy.

,,Poznajemy pracę listonosza”-rozmawialiśmy o tym, jaka jest droga od adresata do nadawcy. Wspólnie napisaliśmy list do naszego kolegi Olivierka i razem wybraliśmy się na pocztę, by go wysłać. Teraz już wiemy jak to jest z tymi listami i oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź od niego.

Pod hasłem „My dzieci mamy swoje prawa”, odbyła się w naszej grupie w dniu 21 listopada wielka „Burza mózgów”. Dzieci samodzielnie, określały własne prawa, zdecydowały, że najważniejsze jest „prawo do mamy i taty” i „prawo do zabawy”. Dzieci uznały, że takie same prawa mają wszystkie dzieci na całym świecie. Zajęcia zakończyły się wspólnym tańcem integracyjnym przy piosence „Wszystkie dzieci nasze są”. Wykonane w tym dniu prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawce w holu.

W dniu 28 listopada uczestniczyliśmy w Święcie Pluszowego Misia w Bibliotece Miejskiej. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem, które zabraliśmy ze sobą do biblioteki. Podczas spotkania przypomnieliśmy historię powstania maskotki pluszowego misia , oglądaliśmy bajki o misiach, rozwiązywaliśmy ciekawe zadania, a na koniec wręczyliśmy misiowi w prezencie- laurkę i pyszne ciasteczka w kształcie misia.

Nasza grupa włączyła się wraz z rodzicami w akcje charytatywne: ,, Kup pan szczotkę”, której celem jest zbiórka szczoteczek i past do zębów, dla podopiecznych misyjnych placówek w Afryce, a także „Łańcuch dobra”. Wspólnie wykonaliśmy łańcuch o długości 76 m.- dziękujemy rodzicom za pomoc i za wsparcie we wszystkich działaniach przedszkola.

W tym miesiącu odwiedziła nas mama Adasia, która w ramach ,, Chwilki literackiej”, przeczytała nam bajeczkę o leśnych zwierzątkach .Mama Adasia przygotowała też dzieciom zadanie, podczas którego dzieci musiały wybrać właściwe obrazki pasujące do jesieni i zimy. Serdecznie dziękujemy za miłe chwile z książką i słodki poczęstunek.

Zapraszamy kolejnych rodziców do odwiedzin w naszej grupie i czytania bajek.

W tym miesiącu swoje urodzinki obchodziła Michasia, której życzymy zdrówka i dużo radości.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content