Kronika wydarzeń grupy „Misiaki”Obchody Odzyskania Niepodległości przez Polskę – po raz kolejny obchodziliśmy to święto. Podczas realizacji tematu kompleksowego utrwaliliśmy dzieje Polski i Polaków oraz  polskie symbole narodowe. Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną o historii naszego miasta Bartoszyce. Wykonaliśmy wiele prac plastycznych. Na zakończenie dnia poszliśmy pod Dąb dla Niepodległej i zapaliliśmy znicz pamięci?

Obchodziliśmy dzień „Kosmosu”. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola różne ciekawostki o kosmosie – informacje znalezione w książkach, Internecie, czasopismach. Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę o kosmosie i planetach. Poznały nazwiska jego zdobywców. Wysłuchały bajki o astronomii i sposobach obserwacji kosmosu.

Po raz kolejny włączyliśmy się w akcję charytatywną „Łańcuch dobra”, której pomysłodawcą jest białostockie Stowarzyszenie „Pro Salute”. Przedsięwzięcie realizowane jest z myślą o dzieciach z dystrofią mięśniową  czyli zanikiem mięśni. Podczas mierzenia lańcuchów poznaliśmy jednostki miary.Akcja ma charakter symboliczny, by pokazać chorym dzieciom, że nie są same w chorobie.

Włączyliśmy się w akcję „Pomagamy zwierzętom ze schroniska”

„Matematyka dla smyka”- wykorzystując wiatrak matematyczny utrwalaliśmy swoje  umiejętności matematyczne: dodawanie i odejmowanie , nazwy dni tygodnia i miesięcy.

„Przyjaciele Zippiego” realizujemy międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci.

W ramach akcji #Razem na Święta# – wykonaliśmy kartkę z życzeniami świątecznymi, którą wysłaliśmy do podopiecznych Stowarzyszenia Pro Salute – dzieci z dystrofią mięśniową.

Składliśmy gorące życzenia naszym Babciom i Dziadkom. Śpiewem, tańcem i wierszykami podziekowaliśmy im za miłość i cierpliwość oraz czas, który nam poświęcają.

Świętowalismy „Dzień Przyjaciela” i Walentynkę – podczas zajęć kultywowaliśmy tradycje walentynkowe, okazywaliśmy uczucia innym osobom, czerpaliśmy radość ze wspólnej zabawy i pobytu w przedszkolu.

„Szkoła tuż, tuż….” Pilnie przygotowujemy się do szkoły: poznajemy literki, ćwiczymy spostrzegawczość i percepcję wzrokową, próbujemy czytać sylaby i pierwsze wyrazy, wykorzystujemy kodowanie i programowanie.Poznaliśmy polskie nominały pieniądza. Systematyczznie  pracujemy w książkach.

Wspólnie świętowaliśmy urodziny Kuby i Leny- Jubilatom złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content