,Zimowe nowinki u „Żabek”W grudniu

– obchodziliśmy ,,Dzień Osób Niepełnosprawnych”. Tego dnia łączyliśmy się z lekarzami z fundacji Pro-Salute, zajmującymi się dziećmi z dystrofią mięśniową. To właśnie dla nich wykonaliśmy najdłuższy w przedszkolu łańcuch dobra – 1496 m, by wspierać dzieci w walce o zdrowie. Serdecznie dziękujemy kochanym rodzicom za wsparcie i pomoc w wykonaniu łańcucha.

– odwiedził nas długo wyczekiwany Mikołaj, który nie tylko przyniósł nam nowe zabawki do grupy, ale obdarował wszystkich drobnymi prezentami.

– w grudniu było  też w naszej grupie prawdziwe Świąteczne Zamieszanie , gdyż pod takim tytułem wystawiliśmy spektakl dla dzieci i rodziców naszego przedszkola. Swoją obecnością na przedstawieniu zaszczycili nas zaproszeni goście: pani dyrektor, panie nauczycielki z innych grup oraz telewizja Bart-Sat, która cały występ nagrała i wyemitowała na antenie telewizji.

W styczniu

– 12.01  bawiliśmy się na grupowym Balu Karnawałowym, w pięknych przebraniach i doskonałych humorach. Nie zabrakło konkursów, zabaw tanecznych i słodkiego poczęstunku

– 21.01 nagrywaliśmy występ dla naszych kochanych Babć i Dziadków z okazji Ich święta. Zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki, układy taneczne oraz inscenizację ,, Wizyta u dziadków”. Na zakończenie odśpiewaliśmy ,,Sto lat” przy akompaniamencie naszej znakomitej pianistki Amelki Wilczek.

W styczniu i lutym realizowaliśmy z dziećmi następujące tematy kompleksowe:

– ,,Czy można cofnąć czas?”- utrwaliliśmy nazwy miesięcy a także uczyliśmy się odczytywać pełne godziny na zegarze

-,,Kto jest kucharzem leśnych zwierząt?”- uczyliśmy się rozpoznawać ptaki pozostające u nas na zimę

– ,,Czyste powietrze wokół nas”- realizowaliśmy zagadnienia z programu edukacji antynikotynowej, zdobywaliśmy wiedzę na temat rodzajów i szkodliwości dymów na zdrowie człowieka

– ,,Jak bezpiecznie bawić się zimą”- realizowaliśmy program ,, Profilaktyka Smyka”, rekomendowany przez Policję, w celu uświadamiania dzieci na temat zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnych zachowań i zabaw na śniegu, na lodzie lub na ulicy.

– ,,Kim będę , gdy dorosnę”- poznawaliśmy zawody dawniej i dziś, zastanawialiśmy się nad tym, kim chcemy być w przyszłości oraz wgłębialiśmy się w podstawowe zasady ekonomii, realizując zagadnienia z projektu ,,Ekonomia w bajce, bajka w ekonomii”. Poznaliśmy podstawowe pojęcia: co to jest konto osobiste, lokata w banku, karta płatnicza, co nazywamy inwestycją i jak można zaoszczędzić pieniądze.

– uczestniczyliśmy w zajęciach z kodowania, wykonywaliśmy różne ciekawe eksperymenty pod czujnym okiem pani Karoliny z Akademii Odkrywców

– oczywiście poznajemy również nowe literki, uczymy się czytać , dodawać , odejmować, porównywać liczebność zbiorów w zakresie 10 i więcej.

W jesienno- zimowych miesiącach Urodziny obchodzili: Lenka, Czarek, Ola F. raz nasi bliźniacy Damian i Dawid. Życzymy wszystkim zdrówka i dużo uśmiechu na co dzień.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content