Komunikat do RodzicówSzanowni Państwo !

W związku z nieprzyjemną sytuacją wywołaną reakcją  jednego z rodziców, tj. telefonem do PSSE w Bartoszycach i poinformowaniem, iż w naszym przedszkolu po 3 miesięcznej przerwie mają odbyć się warsztaty bębniarskie dla dzieci, prowadzone przez instruktora z zewnątrz, Prezydium Rady Rodziców wspólnie z Radą Pedagogiczną oraz Dyrektorem Przedszkola, podjęło decyzję o dalszym zawieszeniu do odwołania tej i innych form aktywności.

Chcemy jednak nadmienić, iż każde warsztaty, spotkania, uroczystości grupowe miały odbywać się z zachowaniem środków ochrony indywidualnej oraz w warunkach reżimu sanitarnego dla każdej z grup indywidualnie.

Podjęta przez rodzica interwencja zablokowała działania  zaplanowane przez Radę Rodziców dla wszystkich dzieci w przedszkolu. W najbliższym czasie skierujemy do Państwa ankietę z pytaniem dotyczącym organizacji zajęć dodatkowych. Decyzję w tej sprawie niech podejmie większość rodziców.

Kierujemy do Państwa gorącą prośbę: jeśli obawiacie się o zdrowie swoich dzieci, prosimy takie przypadki zgłaszać do wychowawców z zastrzeżeniem, iż nie wyrażacie zgody, aby Wasza pociecha brała czynny udział w zajęciach dodatkowych (odpłatnych ze środków Rady Rodziców), realizowanych dla wszystkich grup przedszkolnych, mimo, że są one zawsze w stałym zespole.

Zwracamy też uwagę, iż na korytarzach,  w szatni, czy też poza przedszkolem spotykacie się Państwo z różnymi osobami i nikt nie jest w stanie zapewnić Wam tego, iż w obecnej sytuacji nie jesteśmy narażeni na wirusy. A jednak każdego dnia,  w dobrej wierze przyprowadzacie Państwo dzieci do przedszkola, a my podejmujemy się opieki nad nimi.

Apelujemy zatem o rozsądek i nie podejmowanie działań z pobudek czysto egoistycznych wobec swojego dziecka. Oprócz Państwa Pociechy w  naszym przedszkolu  przebywa na stałe 153 dzieci.

Rodzicu, pozwól dziecku być dzieckiem, a swoim odpowiedzialnym zachowaniem pozwól mu, aby jego dzień w przedszkolu był bardziej kolorowy niż otaczający go teraz świat.

Podejmuj działania z myślą o wszystkich dzieciach, a nie tylko o sobie….

Działamy  zgodnie z prawem i pełną troską, na ile to jest w obecnym czasie możliwe.

 

Prezydium Rady Rodziców

Rada Pedagogiczna

Dyrektor Przedszkola

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content