Europejski Tydzień SportuW trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój naszych wychowanków, starałyśmy się w sposób, jak najbardziej efektywny wykorzystywać ten czas i zorganizować naszym pociechom ciekawe formy aktywności ruchowej. Ten sportowy tydzień rozpoczęłyśmy od prelekcji na temat zdrowego trybu życia oraz znaczenia aktywności fizycznej i prawidłowej diety w życiu każdego człowieka. Jesteśmy przekonane, że rozwijanie aktywności ruchowej będzie procentowało w dorosłym życiu naszych przedszkolaków. Nieodzownym elementem zdrowego trybu życia jest ruch, a w naszym przedszkolu są to ćwiczenia gimnastyczne, poranne i zabawy ruchowe, które pojawiły się w naszym planie zajęć ze wzmożoną intensywnością. Były one przeprowadzone w oparciu o autorskie scenariusze nauczycieli w formie zorganizowanych zajęć, spontanicznych zabaw ruchowo – twórczych.

W każdej grupie wiekowej odbyły się zróżnicowanie zajęcia, podczas których wykorzystano przybory gimnastyczne, chusty animacyjne, piłki rehabilitacyjne, kocyki oraz inne akcesoria. Podczas minionego tygodnia dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach:

  • zabawy z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne pod hasłem ,,Relacje, świadomość ciała i przestrzeni”.
  • ćwiczenia gimnastyczne prowadzone przez trenera w BOSiR
  • zajęcia ruchowe (trening), które poprowadził wykwalifikowany trener na terenie placówki;
  • zajęcia z piłkami rehabilitacyjnymi Body Ball
  • aerobik
  • joga dla dzieci

Zadbałyśmy również o dobry nastrój dzieci w grupie poprzez zabawy integracyjne, zabawy ze śpiewem, ruchowe przy muzyce, naśladowcze, gry i zabawy ruchowe z elementem współzawodnictwa, z wykorzystaniem sportowych okrzyków, oraz zabawy rozwijające szybką reakcję na sygnał, a także szybkość i zwinność dzieci. Wszystko to służyło rozwijaniu sprawności fizycznej i odporności psychicznej, a także współpracy i współzawodnictwu dzieci. W celu podniesienia świadomości dzieci na temat znaczenia korzyści zdrowotnych wypływających z częstego przebywania na świeżym powietrzu odbyły się spacery i piesze wycieczki po okolicy przedszkola.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content