Dzień Głośnego Czytania w naszym przedszkolu29 września w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Jest to dzień bardzo ważny dla dzieci i młodzieży. Patronką tego dnia jest Janina Porazińska, autorka wielu książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej. Święto głośnego czytania obchodzone jest od 2001 roku  i zrodził się w Polskiej Izbie Książki w Warszawie. Data nie jest przypadkowa, właśnie tego dnia urodziła się autorka książek.

Głośne czytanie ma wiele zalet. Rozwija słownictwo, wzbogaca wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. Oprócz tego buduje wzajemne relacje i zawiązywanie relacji rodzinnych.

Krasnale i Wiewióreczki wzięły udział w tej inicjatywie. Starsze dzieci wybrały się do biblioteki, a do 3-latków Pani Asia z Miejskiej Biblioteki przyszła do przedszkola. Dzieci wysłuchały pięknej jesiennej bajeczki ,,Złodziej liści”. Przedszkolaki z zaciekawieniem śledziły losy rudej wiewióreczki i  trafnie wskazały sprawcę jesiennego zamieszania w lesie. Dzieci rozwiązywały również ciekawe zagadki jesienne, składały z części obrazki i brały udział w zabawach taneczno- ruchowych.

Na pamiątkę tego spotkania każda  grupa otrzymała książeczki do czytania, za które serdecznie dziękujemy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content