Styczeń i luty u „Żabek”8 stycznia Żabki bawiły się na balu karnawałowym. Zabawy taneczne, konkursy i piękne stroje przygotowane przez rodziców wprowadziły dzieci w radosny nastrój, pełen uśmiechu i dobrego humoru.

16 stycznia gościliśmy najwspanialszych gości w naszym przedszkolu: Babcie i Dziadków. Podczas uroczystego spotkania zaprezentowaliśmy wiersze, piosenki i tańce, wręczyliśmy dziadkom laurki i słodkie upominki.

21 stycznia odbyło się spotkanie z panią bibliotekarką na temat:”Jak bezpiecznie bawić się zimą”. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznych zabaw i wspólnie wykonaliśmy plakat.
W styczniu urodzinki obchodziła Ola F., której składaliśmy najlepsze życzenia.

20 lutego obchodziliśmy w naszej grupie „Światowy dzień kota”. Wspólnie zorganizowaliśmy wielką wystawę o kotach i ich obyczajach .W tym dniu odwiedziła nas kotka Kasia, przywieziona przez mamę Oli . Były też wesołe „kocie zabawy” przy piosenkach o kotach, zabawy z pluszakami, „kocie masażyki”, rozwiązywanie zagadek .Dzieci rysowały pastelami portrety kotów, tworzyły koty z papierowych talerzyków i brały udział w konkursie ,, Który kotek złapie najwięcej myszek”, które w tym dniu opanowały grupę Żabek.

22 lutego odwiedziła nas mama Michasi, która w ramach „Chwilki literackiej” przeczytała dzieciom bajeczki z serii „Kicia kocia”. Serdecznie dziękujemy pani Karolince za poświęcony dla nas czas.

25 lutego odbyło się w naszej sali kolejne spotkanie z panią Agnieszką, która podczas spotkania wyjaśniła nam znaczenie przysłowia: „W marcu, jak w garncu”. Dzieci wyszukiwały na obrazkach elementy marcowej pogody, a także inne oznaki zbliżającej się wiosny a następnie umieszczały je w ogromnym marcowym garncu. Dzieci poszerzyły swoje wiadomości przyrodnicze, ale również utrwaliły pory dnia, nazwy dni tygodnia oraz nazwy miesięcy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content