Pomagamy dzieciom z KeniiW marcu bieżącego roku nasze przedszkole przyłączyło się do akcji charytatywnej –  „Koza dla rodziny w Kenii”. Projekt ten zorganizowany był przez Fundację Help Furaha która prowadzi Centrum Opieki Dziennej dla dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, Autyzmem i Zespołem Downa.

Nasze działania polegały na zebraniu pieniążków na zakup kozy aby pomóc nie tylko dzieciom, ale ich rodzinom w polepszeniu ich warunków bytowych i podniesieniu stopy życiowej. Koza w Kenii, to bardzo pożyteczne zwierzątko: produkuje mleko, które można sprzedać, bądź karmić dzieci.

Wspólnymi siłami, dzięki dzieciom, rodzicom oraz pracownikom przedszkola udało nam się zebrać niezbędną kwotę na zakup jednej kozy (410 zł.) 15 maja przelane zostały pieniążki na konto fundacji.

Otrzymaliśmy informacje z podziękowaniami za ofiarowaną pomoc. Dzięki naszym działaniom rodzina chłopca z porażeniem mózgowym o imieniu Mayk otrzymała zakupioną przez założyciela fundacji – pana Marka Krakusa- Kozę – której nadaliśmy imię Kazuri – co znaczy w języku Kenijskim– Mała Piękna.

W środę 2 czerwca pomimo tak dużej odległością jaka dzieli Polskę z Kenią udało nam się zorganizować spotkanie online. Pan Marek oprowadził nas wirtualnie po ośrodku, przedstawił nam część podopiecznych którzy  uczestniczą w zajęciach terapii zajęciowej i  rehabilitacji. Przedszkolaki zaśpiewały swoim kenijskim kolegom i koleżankom piosenki.

Spotkanie przepełnione było emocjami i wielkimi wrażeniami. Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się choć w tak malutki sposób pomóc rodzinie która tego potrzebowała. Już teraz wiemy, że nie była to jednorazowa pomoc, będziemy dążyli aby w jak najszerszym gronie rozpowszechnić istnienie fundacji aby jak najwięcej darczyńców mogło wspomóc tak wspaniałą inicjatywę. Idąc za  dewizą życia pana  Marka której są słowa św. Jana Pawła II: „Człowiek jest tyle wart, ile daje z siebie innym ludziom”

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową fundacji: https://helpfuraha.org/

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content