Podsumowanie V edycji #SprzątamyDlaPolski21 kwietnia dzieci z naszego przedszkola brały udział w akcji #Sprzątamy dla Polski 2023. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci razem z nauczycielami zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątały tereny zielone, chodniki i ulice w pobliżu przedszkola.

Sprzątanie poprzedzały prowadzone  działania proekologiczne realizowane w grupach. Przedszkolaki wspólne sadziły  rośliny, pielęgnowały je obserwując ich wzrost. Podczas zajęć poznały zasady segregacji odpadów, oraz przedstawiono im  z ogólną ideą recyklingu.

Przedszkole przyłączyło się również do obchodów Dnia Ziemi z tej okazji dzieci wzięły udział w Marszu Ekologicznym oraz w akcji Sprzątania Świata – zorganizowanym przez Urząd Miasta Bartoszyce. Pamiętajmy, że celem corocznej akcji Sprzątania Świata w ramach Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale  przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę  z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.

 

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content