Kotki z rodzicami pielęgnują polskie tradycje bożonarodzenioweŚwięta Bożego Narodzenia to szczególny czas. 7 grudnia w grupie „Kotki” odbyło się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć „W świątecznym nastroju” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt.

Głównym celem zajęcia było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie.
Dzieci przywitały rodziców wesołą piosenką o Mikołaju, ozdabiały choinkę kolorowymi bombkami o różnych kształtach , wykonały rytmiczny łańcuch choinkowy i ułożyły z pociętych części obrazek Elfa.

Podsumowaniem zajęć było dekorowanie pierniczków. Przygotowane zostały stanowiska pracy dla dzieci i rodziców. Rodzice i dzieci z zapałem ozdabiali pierniczki wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny. Na koniec zajęć odwiedził dzieci Mikołaj, który obdarował przedszkolaki prezentami i certyfikatami „Grzecznego przedszkolaka”. Radość dzieci była przeogromna.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za 100 procentową frekwencję na zajęciach.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content