IX Olimpiada dla dziewczyny i chłopakaW dniu 29.05.2018 r. hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 7 w Bartoszycach wypełniła się przedszkolakami i młodzieżą. IX Olimpiada Przedszkolaka, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszego przedszkola, skupiła wszystkie bartoszyckie przedszkola oraz młodzież Warsztatów Terapii Zajęciowej, Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych oraz Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy.

Przedszkola, biorące udział w olimpiadzie, musiały zmierzyć się ze sobą w specjalnie przygotowanych konkurencjach. Emocji nie brakowało. Duch rywalizacji dawał o sobie znak również w osobach kibiców, którzy w tym roku szczególnie dopisali. W tej olimpiadzie nie było pokonanych, wszyscy byli zwycięzcami, a zawodnikom dopisywał humor i zdrowa rywalizacja.

Podczas Olimpiady odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Czyste powietrze wokół nas”.

Organizacja olimpiady miała na celu: propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci młodszych; zachęcanie do aktywności ruchowej w formie zabawy i zasady fair play; wdrażanie do współpracy i współzawodnictwa zespołowego; integrowanie miejskich przedszkoli; promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku; integrowanie dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w konkurencjach sportowych.

WYNIKI

Kategoria Młodzież:

1 miejsce Ośrodek Szkolno – Wychowawczy

2 miejsce Stowarzyszenie Integracji Osób Niepełnosprawnych

3 miejsce Warsztaty Terapii Zajęciowej

Kategoria przedszkolaki:

1 miejsce Przedszkole Publiczne nr 9

2 miejsce Przedszkole Publiczne nr 6

3 miejsce Niepubliczne Przedszkole „Stokrotka”

4 miejsce Przedszkole Publiczne nr 2

5 miejsce Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 4

6 miejsce klasa „0” przy Szkole Podstawowej nr 7

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content