,,Dzień niedźwiedzia polarnego u Żabek”Grupa Żabki w pierwszym tygodniu lutego poznawała mieszkańców Dalekiej Północy. Dzieci oglądały filmy, prezentacje multimedialne na temat życia zwierząt i ludzi na obszarach podbiegunowych.

Poznały warunki życia Eskimosów, dowiedziały się, jakie zwierzęta spotkać można na biegunie północnym: wilk polarny, lis polarny, niedźwiedź polarny, puchacz śnieżny, foka grenlandzka, wół piżmowy, orka, renifer. Dzieci wskazywały obszary podbiegunowe na globusie. Dowiedziały się, że pingwiny mieszkają na biegunie południowym, że są ptakami nielotnymi, żyjącymi w koloniach, są dobrymi pływakami.

Podsumowaniem realizacji tematu był ,,Dzień niedźwiedzia polarnego”, obchodzony po to, by zwrócić uwagę dzieci i dorosłych na zagrożenie tego gatunku, w związku z topniejącymi lodowcami, do których przyczynia się w dużej mierze człowiek. Dzieci dowiedziały się, że również one mogą mieć wpływ na ochronę przyrody poprzez segregację śmieci, oszczędzanie wody i energii.

W tym dniu dzieci malowały farbami niedźwiedzie polarne, wykonały plakat z ciekawostkami o niedźwiedziu, konstruowały misie z papierowych talerzyków.

Dzieci zainspirowane tematyką zwierząt polarnych, zorganizowały zabawę w ZOO . Zbudowały zagrodę dla maskotek zwierząt polarnych, wykonały napisy nazw zwierząt, powstała kasa z biletami dla zwiedzających a także gabinet weterynarza. ZOO zarządzane było przez kierownika Kacpra, który zatrudnił opiekunów zwierząt, ochroniarzy i kasjerkę. Dzieci świetnie potrafiły się zorganizować i miło spędzić czas na zabawie, zainspirowanej zwierzętami polarnymi.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content