Podsumowanie realizacji III modułu „Moc słów” międzynarodowego projektu „Emocja”Realizacja kolejnego III już modułu sprawiła Misiakom i Krasnalom wiele radości.

Przygodę rozpoczęliśmy wspólną podróżą pociągiem „Magii słów” do Krainy Życzliwości gdzie rozpoczęliśmy nasze próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie – czy słowa mają moc?.
Powoli odkrywaliśmy magię słów poprzez słuchanie opowiadania „O ciepłym i puchatym”, spotkaniu z psychologiem, tworzeniu scenek sytuacyjnych, w których używaliśmy zwrotów grzecznościowych, obejrzeniu cudownie stworzonych filmów o mocy słów w życiu.

Zdefiniowaliśmy pojęcia, które były nam obce. Stworzyliśmy drzewo pięknych słów, którego potężne gałęzie symbolizują nasze relacje dobra i życzliwości. Stworzyliśmy medale wdzięczności, dużo rozmawialiśmy zapraszając do Nas ciepłe i puchate odsuwając na bok zimne i kolczaste. Nasza podróż pociągiem „Magii słów” była podróżą potrzebną i ważną. Nasz worek dobrych słów wypełnił się tym co podpowiadało nam serce.
Cele główne modułu: wdrażanie do zachowań akceptowanych społecznie, wprowadzenie w kulturę bycia, uczenie się używania zwrotów grzecznościowych w życiu codziennym.

Cele szczegółowe:
– stosuje się do przyjętych zasad i norm zachowania używa zwrotów grzecznościowych: dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam
– wypowiada się na temat opowiadania oraz własnych doświadczeń
– uczestniczy w zabawach wymagających prostych form współdziałania
– dopasowuje symbol do konkretnego działania- przełamuje nieśmiałość,
– rozwija wyobraźnię, ekspresję ruchową

Ciepłego i puchatego życzymy wszystkim jak najwięcej – każdego dnia.

Beata Stachowska-Janowicz, Jagienka Olszewska
Anna Popielarz, Lucyna Minota

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content