Dzień Bezpiecznego InternetuW dniach 7- 8 lutego 2023 dzieci 6 letnie z grupy Krasnale uczestniczyły w zajęciach związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. Na początku odpowiedziały na pytanie czym jest Internet? Co dzięki korzystania z sieci możemy robić i do czego jest potrzebny? Dzieci miały wiele pomysłów na wykorzystywanie sieci globalnej.

Następnym krokiem było zastosowanie metody „Burzy mózgów” – gdzie zadaniem dzieci było odpowiedzieć na kolejne pytanie – Jakie zagrożenia mogą płynąc z korzystania z sieci? Przedszkolaki wykorzystując swoją wiedzę odpowiedziały na zadanie pytanie twierdząc „że podczas serfowania po sieci trzeba uważać na złe wirusy bo mogą hakować nas. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne z serii „Sieciaki” oraz „Owca w sieci” – które skłoniły je do autorefleksji na temat czasu spędzanego w Internecie i jego wpływu na pozostałe codzienne czynności. Dzieci wykonały prace plastyczne pt.: „Mój Awatar”- narysowały graficzną postać siebie nadając im „pseudo imię”.

Podczas kolejnych zajęć przedszkolaki dowiedziały się czym jest Cyberprzemoc i jak możemy jej doświadczyć. Przy niewiedzy i łatwowierności stają się oni często ofiarami przestępstw z użyciem sieci: oszustw, wyłudzeń, włamań komputerowych. Dzieci wiedzą, że nie należy podawać swoich prywatnych informacji (dane osobowe) dla osób poznanych w Internecie.
Przeprowadzone zajęcia przyczyniły się do postępów dzieci które: potrafią wyjaśnić pojęcie Internet, znają zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu, stosują zasady i umowy związane z użytkowaniem komputera.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content