Mali patrioci podczas obchodów Dnia NiepodległościZa nami obchody związane ze świętem narodowym – 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki z naszej placówki do tego święta przygotowały się. We wszystkich grupach wiekowych realizowane były treści związane z patriotyzmem, przedszkole zdobiły wykonane przez dzieci prace w barwach narodowych: kotyliony, flagi, orły. Uwieńczeniem tych dni był uroczysty apel przygotowany przez dzieci sześcioletnie z grupy Krasnale pod kierunkiem Moniki Pijewskiej. Obchody uroczystości rozpoczęte zostały wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego a scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował przedstawienie historii państwa polskiego od czasów zaborów do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Cały występ z wielkim zainteresowaniem i w skupieniu obejrzały i wysłuchały dzieci, personel przedszkola zaproszeni goście – Burmistrz Miasta Bartoszyce pan Piotr Petrykowski, członkowie Stowarzyszenia „Patria”, przedstawiciel Wojska Polskiego – starszy chorąży Mikołaj Błogosławski, wychowawcy i uczestnicy Stowarzyszenia Integracji Osób Niepełnosprawnych oraz rodzice małych aktorów.

Kształtowanie postaw patriotycznych w wieku przedszkolnym jest rzeczą bardzo ważną, a zadaniem przedszkola jest wzmacnianie u dzieci takich postaw, które z czasem przerodzą się w świadomość społeczną a wraz z nią z poczuciem przynależności narodowej.

„Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym co walczyli o naszą wolność, oraz wszystkim tym który dbają o niepodległy kraj”

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content