Kronika wydarzeń grupy „Zajączki” w miesiącach grudzień 2017 r. i styczeń 2018 r.06.12.2017 r. odbyła się w naszej grupie bardzo ważna uroczystość „Pasowanie na przedszkolaka”. Wszyscy w strojach zajączków zaprezentowaliśmy swoje umiejętności przed naszymi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi. Na koniec Pani Dyrektor przy pomocy symbolicznej kredki pasowała nas na prawdziwych przedszkolaków. Oczywiście również tego dnia z samego rana odwiedził nas Mikołaj z niespodziankami.

11.12.2017 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Zapoznaliśmy się ze słowem „niepełnosprawność” oraz obejrzeliśmy ilustracje przedstawiające dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

15.12.17 r. z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odwiedziła nas pani Agnieszka z Miejskiej Biblioteki, która przeczytała nam kilka bożonarodzeniowych książek. Wspólnie z panią Agnieszką wykonaliśmy makietę szopki betlejemskiej.

21.12.2017 r. w przedświątecznej atmosferze wykonaliśmy kolorowe choinki. Pomalowaliśmy kontury choinek na kolor zielony oraz ozdobiliśmy je wyciętymi kolorowymi bombkami. Wykonane choinki ozdobiły tablice przed naszą salą.
W grudniu swoje urodzinki obchodził Adaś i Lenka S. Z tej okazji były wesołe zbawy przy muzyce, a także życzenia i uściski dla jubilatów i oczywiście słodki poczęstunek. Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia jubilatom.

08.01.17 r. bawiliśmy się kredkami pastelowymi. Podczas muzyki, na dużych arkuszach papieru malowaliśmy kłębuszki wełny i przyklejaliśmy kotki. Było to dla nas nowe doświadczenie.

12.01.17 r. z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka przygotowywaliśmy naszym babciom i dziadkom prezenty. Ulepione wcześniej z masy solnej świeczniki, samodzielnie malowaliśmy farbą czerwoną. Wyszło nam to wspaniale.

17.01.17 r. przyjmowaliśmy wspaniałych gości- naszych dziadków i babcie. Zaprezentowaliśmy krótki występ artystyczno- taneczny oraz wręczyliśmy babciom i dziadkom samodzielnie zrobione prezenty. Było wzruszenie, radość i oklaski. Zapraszamy wszystkich za rok.

22 .01.17 r. za oknem zagościła zima . Zatem paluszkami i białą farbą malowaliśmy zimowe drzewa.

23.01.17 r. podczas zimowych ferii odwiedziła nas rodzina Mai- mama oraz bracia Dominik i Damian, którzy w ramach „Chwilki Literackiej” przeczytali nam krótkie bajeczki.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content