„Zajączki” witają po wakacjach!„Zajączki” witają po wakacjach!

My jesteśmy „Zajączkami” i już pięć mamy lat, do przedszkola dziś przyszliśmy by poznawać wielki świat.

Nauczycielki – mgr Danuta Pesta, mgr Renata Zarzycka,
Nauczyciel wspomagający – mgr Magda Zienkiewicz
Pomoc nauczyciela – Beata Gałka
o porządek w sali dba- Izabela Żerebna
Kronika wydarzeń grupy „Zajączki”

20.09.2019 r. Dzień Przedszkolaka – w tym roku nasze święto obchodziliśmy w przedszkolu. Odwiedziło nas kino planetarne, obejrzeliśmy film, pt. „Polaris, kosmiczna wyprawa”. W tym dniu nie zabrakło zabaw i tańców przy muzyce. Na zakończenie wspólnie zjedliśmy pyszny „zajączkowy” tort.

23.09.2019 r. – w tym roku włączyliśmy się w akcję „Sprzątanie świata”.

29.09.2019 r. Spotkanie z panią Pielęgniarką- podczas spotkania, pani Ola, opowiadała nam o znaczeniu owoców i warzyw dla zdrowia.

Wrzesień 2019 r.- Rozpoczęliśmy realizację planu profilaktycznego „Zdrowy i bezpieczny przedszkolak”, w ramach którego rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy dary sadu i ogrodu, zorganizowaliśmy w sali kącik warzywno- owocowy. Podsumowaniem naszych działań była sałatka owocowa, którą samodzielnie przygotowaliśmy i z apetytem zjedliśmy.

30.09.2019 r. – świętowaliśmy Dzień Chłopaka- odbyły się wspólne zabawy przy muzyce, oraz dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz wręczyły upominki.

30.09.2019 r. – odwiedził nas przedstawiciel „LEGIA – BART” z Misiem, który zaprosił nas do zabaw z piłką.

„Kreatywne przedszkolaki” – kontynuujemy zajęcia z programowania i kodowania. Rozwijamy kreatywność poprzez zabawy klockami LEGO education. Wykonując zadania, projekty i eksperymenty mogliśmy poczuć się jak młodzi naukowcy, przy okazji rozwijając swoją wiedzę fizyczną, techniczną i matematyczną oraz umiejętności inżynierskie.

Wspólnie świętowaliśmy urodziny Mai Sz. – zaśpiewaliśmy jubilatce głośne „Sto lat” i złożyliśmy życzenia urodzinowe, a po życzeniach przyszedł czas na pyszny poczęstunek.

Ala, Nikoś i Gabryś reprezentowali naszą grupę w biegu charytatywnym w Lidzbarku Warmińskim oraz w Festiwalu Biegowym Gminy Bartoszyce. Uczestnicy biegu, opowiedzieli nam o swoich wrażeniach oraz pochwalili się zdobytymi medalami i dyplomami.

Do usłyszenia w październiku!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content