Żabki poznają zawód architektaW ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Poznajemy zawody i pasje naszych rodziców” grupę Żabki odwiedziła Pani Karolina Chilmanowicz, mama Ignasia, która opowiedziała nam o bardzo odpowiedzialnej i potrzebnej pracy architekta. Zawód architekta polega na projektowaniu czyli opracowywaniu planów budynków, projektowaniu różnych obiektów miast fabryk, domów, szkół, przedszkoli, a także projektowaniu odbudowy starówek i zabytków. Aby zostać architektem trzeba mieć dobrze rozwinięte myślenie przestrzenne, ale także umiejętności matematyczne i zdolności artystyczne.

Pani Karolina przeczytała dzieciom bajkę o trzech Świnkach, które budowały swoje domki z różnych materiałów: słomy, drewna i cegły. Każde dziecko mogło dotknąć, wziąć w ręce patyki, drewno i cegłę i przekonać się, które materiały budowlane są najtrwalsze i najsolidniejsze. Dzieci poznały też, różne rodzaje domów, w różnych częściach świata.

Odkrywały z jakich części składa się dom jednorodzinny, jak budowano domy dawniej a jak obecnie. Każde dziecko miało możliwość zaprojektowania domu na kartce wg własnego pomysłu. Na zakończenie naszego spotkania Żabki zaprosiły mamę Ignasia do zabaw konstrukcyjnych na dywanie, gdzie powstały piękne domy z klocków drewnianych. Pani Karolina mogła się przekonać jak Żabki potrafią pięknie budować, a może wśród nich znajdą się przyszli architekci….

Serdecznie dziękujemy mamie Ignasia za poświęcony czas, profesjonalne przygotowanie spotkania wraz z pomocami dydaktycznymi  oraz za wspaniałą zabawę z dziećmi.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content