Wrześniowe nowinki z grupy „Motylki”Wrzesień był miesiącem, w którym uczyliśmy się zasad bezpieczeństwa obowiązujących w przedszkolu oraz poznawałyśmy zasady ruchu drogowego. W związku z tym wybraliśmy się na wycieczkę na skrzyżowanie. Celem wycieczki było obserwowanie ruchu drogowego, znaków drogowych, przejścia dla pieszych oraz poruszających się pojazdów. Doskonaliliśmy także umiejętność prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę jezdni.

Od początku września rozpoczęły się zajęcia „Kodowanie na dywanie” w ramach projektu „Bartoszyckie przedszkola stawiają na kreatywność i języki obce”. Celem tych zajęć jest m.in. wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną, rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni, kojarzenia i logicznego myślenia, trening pamięci, odczuwanie radości i zadowolenia z pokonywania trudności.

„Już przedszkolak wie, że świat sprząta się..” W połowie września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. W tym dniu zaopatrzeni w worki i rękawiczki sprzątaliśmy teren wokół przedszkola i najbliższej okolicy. Głównym celem tej akcji jest kształtowanie u dzieci dobrej postawy wobec środowiska naturalnego oraz uwrażliwienie na potrzebę dbania o czystość wokół nas.

W tym miesiącu swoje urodziny obchodzili Kacper i Kuba. Wszystkiego najlepszego!!!

„Rurkę mam, pięknie gram”- w ramach zajęć muzycznych poznaliśmy zestaw rurek melodycznych gamy c-dur oraz próbowaliśmy wystukać rytm znanych piosenek przedszkolnych. Cieszymy się bardzo, że na tych niecodziennych instrumentach może zagrać każdy , jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc.

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Przebrani za postacie bajkowe wspólnie bawiliśmy się przy muzyce, braliśmy udział w różnych konkursach sprawnościowych . Wielką niespodzianką był pyszny tort oraz udział w seansie bajkowym w mobilnym planetarium. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Ostatni dzień września to oczywiście Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy otrzymali wiele życzeń, ciekawe upominki oraz medale dla „Super chłopaka”. W tym dniu odwiedził naszą grupę Miś Kazek, który zachęcał dzieci do uprawiana sportu , zwłaszcza do gry w piłkę nożną.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content