Wrześniowe nowinki z grupy „ BiedronkiPierwsze dni w przedszkolu pełne  zaciekawienia, małych obaw , jak to będzie bez mamy i taty  oraz  radości  z poznania nowych kolegów, pań  – mamy już za sobą. Chociaż czasem jeszcze w oku kręci się łezka podczas rozstania  z rodzicami , wiemy już że w przedszkolu nie można się nudzić.

Na początku września ustaliliśmy wspólnie zasady i już wiemy jak należy zachowywać się, żeby być wzorowym przedszkolakiem. Trochę  jeszcze zapominamy,  ale pracujemy nad tym, a pomaga nam  w tym znajdujący się w sali regulamin  przedszkolaka.

15 września obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Kropki, jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciu poznaliśmy genezę tego święta. Z uwagą wysłuchaliśmy opowiadania o tym jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła nam, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Braliśmy udział w różnych zabawach tanecznych, konkursach . Wiele radości sprawiła nam zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Uczestniczyliśmy w eksperymentach prowadzonych przez panią Karolinę. Z zaciekawieniem obserwowaliśmy jak  powstaje „wulkan”, „ balonowa myszka” ; co ważne  każdy z nas mógł być asystentem i pomagać w przygotowaniu eksperymentów.  A gdy wróciliśmy do sali czekał na nas pyszny tort. To był bardzo udany dzień .

Wzięliśmy  udział w Narodowym Czytaniu poprzez wysłuchanie krótkiego fragmentu utworu G. Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, który później próbowaliśmy przedstawić w formie scenki rodzajowej. Bardzo lubimy takie przebieranki i naśladowanie zachowania dorosłych.

Naszym  chłopcom, którzy obchodzili swoje święto 30 września życzymy  wielu uśmiechów, a mało złości , jak najmniej smutków i dużo radości.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content