Wrześniowe kodowanie„Miło cię widzieć – wracamy do przedszkola”

Wrzesień, a wraz z nim powrót do przedszkola. Dawno niewidziani lub zupełnie nowi koledzy, koleżanki, nauczyciele… czas pełen emocji, czasem skrajnych – obaw, niepewności, a z drugiej strony radości i ciekawości co dobrego przyniesie nam ten nowy przedszkolny rok.

 

„Ja, ty, my – tworzymy zakodowany grupowy kodeks”

Na zajęciach „Ja, ty, my…” dzieci wspólnie ustaliły jakie reguły, zasady sprawiają, że dobrze będzie im się funkcjonować w przedszkolnej społeczności. Następnie stworzyły plakat, który będzie im przypominał to, co zostało ustalone.

 

„Kolorowe, piękne, pachnące – jesienne owoce i warzywa”

Jesień to nie tylko barwne liście spadające z drzew. To również bogactwo owoców i warzyw. Kolory, kształty, zapachy – idealny temat do pracy na materiale naturalnym. Owoce to również idealny temat do pracy z robotami edukacyjnymi.

 

„Moja miejscowość” – ćwiczymy kierunki

Moja miejscowość – jaka jest, gdzie się znajduje, co warto w niej zobaczyć, co warto zobaczyć w innych polskich miastach. „Wędrując” po Polsce dzieci ćwiczyły kierunki, szukając swojej miejscowości na mapie uczestników Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować dodatkowo odszukały inne miasta, w których dzieci również bawią się kodowaniem. Przypomniały sobie też zasady obowiązujące podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content