Wrześniowe kodowanieNauka kodowania przez zabawę to doskonały sposób poznania języka programowania. Programowanie to umiejętność niezbędna w naszej przyszłości, a zaczyna się ona już dziś. Im szybciej dziecko to opanuje, tym łatwiej będzie mu poradzić sobie z zadaniami, które stawia przed nim życie. Oto skrót naszych wrześniowych działań.

„Miło cię widzieć – wracamy do przedszkola”

Wrzesień, a wraz z nim powrót do przedszkola. Dawno niewidziani lub zupełnie nowi koledzy, koleżanki, nauczyciele… czas pełen emocji, czasem skrajnych – obaw, niepewności, a z drugiej strony radości i ciekawości co dobrego przyniesie nam ten nowy przedszkolny rok.

 

„Ja, ty, my – tworzymy zakodowany grupowy kodeks”

Na zajęciach „Ja, ty, my…” dzieci wspólnie ustaliły jakie reguły, zasady sprawiają, że dobrze będzie im się funkcjonować w przedszkolnej społeczności. Następnie stworzyły plakat, który będzie im przypominał to, co zostało ustalone.

 

„Kolorowe, piękne, pachnące – jesienne owoce i warzywa”

Jesień to nie tylko barwne liście spadające z drzew. To również bogactwo owoców i warzyw. Kolory, kształty, zapachy – idealny temat do pracy na materiale naturalnym. Owoce to również idealny temat do pracy z robotami edukacyjnymi.

 

„Moja miejscowość” – ćwiczymy kierunki

Moja miejscowość – jaka jest, gdzie się znajduje, co warto w niej zobaczyć, co warto zobaczyć w innych polskich miastach. „Wędrując”  po  Polsce  dzieci ćwiczyły  kierunki,  szukając  swojej miejscowości  na  mapie  uczestników  Ogólnopolskiego Programu  Uczymy  Dzieci  Programować  dodatkowo odszukały inne miasta, w których dzieci również bawią się kodowaniem.  Przypomniały sobie  też  zasady  obowiązujące  podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content