Wrzesień w grupie „Żabki”Od 1 września 2019 roku awansowaliśmy do nowej grupy ,,Żabki” i jesteśmy już w średniakach. Do naszej grupy dołączyła nowa koleżanka Julka. Mamy nadzieję, że dobrze będzie czuła się wśród nas i znajdzie tu wspaniałych przyjaciół.

Na początku września ustaliliśmy zasady zachowania w grupie i zawarliśmy kontrakt, znamy swoje prawa i obowiązki .Nauczyliśmy się nowego wiersza, który mówi o tym, jaki powinien być czterolatek.

„Kodeks czterolatka”

Czterolatek dobrze wie,
jak ma w grupie bawić się.
Lalką, piłką czy klockami,
zawsze w zgodzie z kolegami.
Czterolatek nie narzeka,
na swą kolej grzecznie czeka.
Chociaż czasem ktoś się krzywi,
wszyscy muszą być cierpliwi.
Czterolatek, zuch nie lada,
po zabawie sam układa:
auta, misie w równym rządku,
bo nie boi się porządku.

Trochę tęskniliśmy za sobą podczas wakacji, dlatego każdy z nas opowiadał jak je spędził, prezentowaliśmy pamiątki z naszych podróży, a swoje wspomnienia malowaliśmy farbami. Podczas zabaw badawczych z wodą, sprawdzaliśmy, które przedmioty pływają, a które toną. Eksperymentowaliśmy również z farbami, tworząc sami nowe kolory podczas malowania zachodu słońca i łąki.

Najważniejsze wydarzenia we wrześniu w naszej grupie to:

– Urodziny Zosi i Marcela, którym składamy najlepsze życzenia i przesyłamy moc całusków.

– „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”, który obchodziliśmy 20 września. Były wspólne zabawy z chustą animacyjną i balonami. Odbyliśmy kosmiczną podróż w mobilnym planetarium, które w tym dniu specjalnie zawitało do naszego przedszkola Był też pyszny tort ze świeczkami i serdeczne życzenia od wszystkich pań.

– 26 września odbyło się spotkanie z Komandosem Panem Kapitanem Andrzejem Purzyckim, który podzielił się z dziećmi swoimi doświadczeniami z ciężkiej i odpowiedzialnej służby wojskowej, opowiedział o trudach życia spadochroniarzy, o skokach w ekstremalnych warunkach. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda prawdziwy spadochron. Spotkanie to odbyło się z inicjatywy pana Tomasza Kubata, któremu serdecznie dziękujemy.

– 26 września odbył się trening piłki nożnej dla naszej grupy , prowadzony przez trenera Legii Bart. Uczestniczyliśmy w ćwiczeniach ogólnorozwojowych z piłkami, celowaliśmy do bramki, pokonywaliśmy przeszkody z piłkami .Na zakończenie treningu otrzymaliśmy pamiątkowy szalik Legii Bart. Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Chilmanowicz za zorganizowanie tak wspaniałego treningu dla dzieci z grupy Żabki.

– 30 września obchodziliśmy ,,Dzień Chłopaka”. Dziewczynki odśpiewały chłopakom ,,Sto lat”, obdarowały serduszkami, drobnymi upominkami i słodkimi buziakami. Życzymy wszystkim chłopcom wspaniałych zabaw w przedszkolu i wielu przyjaciół. Serdecznie dziękujemy pani Monice Barbarowicz za zakup upominków.

W tym miesiącu odwiedzili nas również starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 7- absolwenci naszego przedszkola: Maja i Maciek, którzy w ramach ,, Chwilki Literackiej” przeczytali nam bajkę ,,Królewna Śnieżka”- dziękujemy im za to i pozdrawiamy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content