Wrzesień w grupie „ŻABKI”Po prawie półrocznej przerwie wróciliśmy do naszej grupy przedszkolnej Żabki. Wszyscy stęskniliśmy się za przedszkolem i za przyjaciółmi w grupie. W tym samym składzie rozpoczynamy nowy rok szkolny. Dołączyła do nas Pani Kasia, która będzie również prowadziła naszą grupę.

Na początku września przypomnieliśmy zasady zachowania, przestrzegania higieny, zawarliśmy kontrakt, znamy swoje prawa i obowiązki . Nauczyliśmy się nowego wiersza, który mówi o tym, jak pięciolatki dbają o swoja salę i zabawki.

„W naszym przedszkolu”

O zabawki zawsze dbamy
po zabawie posprzątamy.

Już samochód na wirażu,
pędzi prędko do garażu.

Klocki ułożymy w kątku.
Jaś pilnuje dziś porządku.

Puzzle leżą równo w rzędzie
bałaganu dziś nie będzie.

Kredki stoją już w kubeczkach
Swoje miejsce ma książeczka.

Bo każdy przedszkolak wie
po zabawie sprząta się!

W roku szkolnym 2020/2021w codziennej pracy z dziećmi będziemy wdrażały następujące działania nowatorskie:

*,,Matematyka na wesoło”-zabawy i gry prowadzone wg metody E. Gruszczyk – Kolczyńskiej E. Zielińskiej

*,, Zajęcia z bajkami ,, W królestwie Uczuć” Kulczyk Foundation – rozróżnianie emocji i uczuć przyjemnych i nieprzyjemnych i radzenie sobie w sytuacjach trudnych (wczuwanie się w uczucia i emocje innych osób) z wykorzystaniem naturalnych sytuacji oraz scenariuszy.

„W krainie spokoju” – zabawy wyciszająco- odprężające z wykorzystaniem elementów technik relaksacyjnych(relaksacja progresywna Jacobsona oraz trening autogenny Schulza)

CO WYDARZYŁO SIĘ W NASZEJ GRUPIE WE WRZEŚNIU:
15 września w naszej grupie obchodziliśmy ,,Międzynarodowy Dzień Kropki”. Uczestniczyliśmy w ciekawych zabawach, prezentacji, które miały za zadanie odkryć nasze talenty, poznać nasze mocne strony, rozbudzić wyobraźnię. Podczas wspólnych zabaw powstały wyjątkowe i niepowtarzalne „kropkowe” dzieła sztuki: kropkowane talerze, obrazy, które wzięły początek od kropki i kolorowe mandale z korków po napojach.
18 września obchodziliśmy ,, Dzień Przedszkolaka”, podczas którego uczestniczyliśmy w zabawach tanecznych, sprawnościowych i konkursach.
Był też tort i oglądanie pokazu sztuczek iluzjonistycznych- online.
• W tym miesiącu poznawaliśmy warzywa i owoce, które jesienią można spotkać w naszych sadach i ogrodach. Oglądaliśmy teatrzyk ,, Na straganie”, lepiliśmy owoce z masy solnej.
• 30 września świętowaliśmy w grupie ,, Dzień Chłopaka”- były życzenia, wielka laurka od dziewczynek w formie plakatu i super prezenty- wojskowe pojazdy i pachnące flamastry, zabawy taneczne i słodki poczęstunek. Życzymy wszystkim chłopcom spełnienia wszystkich marzeń.
• Świętowaliśmy 5 urodzinki Zosi, której składamy najlepsze życzenia i przesyłamy moc całusków.
• Przez cały wrzesień gościliśmy również w naszej grupie panią Julkę, która odbywała praktykę w naszym przedszkolu i organizowała dla nas ciekawe ćwiczenia logopedyczne, oddechowe i słuchowe. Dziękujemy i życzymy powodzenia na studiach.
W ramach promowania Europejskiego Tygodnia Sportu robiliśmy wszystko co w naszej mocy by dzieci spędziły te dni bardzo aktywnie. Odbył się trening piłki nożnej dla naszej grupy na podwórku przedszkolnym , prowadzony przez panią Martynę Matusiak –trenera Legii Bart. Pani trener poprowadziła najpierw rozgrzewkę, która przygotowała nas do ćwiczeń sprawnościowych z przeszkodami, slalomu z piłkami i strzałów do bramki. Na zakończenie treningu rozegraliśmy mecz między dziewczynkami i chłopcami, który zakończył się remisem. Serdecznie dziękujemy Panu Karolowi Chilmanowicz za zorganizowanie treningu dla naszej grupy.

Życzymy Wam, Kochane Żabki, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był wyjątkowy i pełen wrażeń! A Rodzicom, życzymy radości i satysfakcji z sukcesów i uśmiechów dzieci. Na zakończenie wrześniowej odsłony, zachęcamy rodziców do posłuchania piosenki, którą uczyliśmy się we wrześniu. Z łatwością znajdziecie ją w Internecie.

„Idzie jesień”
Idzie jesień, plony niesie,
jesień kolorowa.
Jabłka, gruszki, winogrona,
wszystko w koszu chowa. Ref.: Jesień – deszcz i słota –jesień,
złote liście – jesień,
dużo grzybów oczywiście.
Jesień – jarzębina – jesień,
głóg, kalina – jesień,
co nam przyniesie?

Idzie jesień, plony niesie,
jesień kolorowa.
Marchew, buraki ,ziemniaki
wszystko w koszu chowa.
Ref.: Jesień – stos orzechów – jesień
to żołędzie – jesień,
kasztanów pełno wszędzie.
Jesień – odlot ptaków – jesień.
Dookoła – jesień, jesień nas woła.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content