WITAMY WIOSNĘ



25 marca dzieci z naszego przedszkola powitały wiosnę i pożegnały zimę. Wydarzenie to miało na celu przybliżyć tradycję związaną z nadejściem nowej pory roku oraz kształtowanie postaw proekologicznych u dzieci.
Uroczystość rozpoczęła się od przybliżenia dzieciom oznak wiosny, następnie przedszkolaki pożegnały Marzannę i wysłały ją na Biegun Północny.
Jednym z najważniejszych punktów było spotkanie z Panią Wiosną, z którą przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o tematyce wiosennej.
Na zakończenie wszyscy z Panią Wiosną na czele udali się na marsz ulicami w pobliżu przedszkola. Podczas marszu dzieci skandowały hasła o tematyce wiosennej i ekologicznej, np. „Szanuj drzewa, szanuj zieleń, bo to twoi przyjaciele!”, „Gdy zniszczymy las, nie będzie nas!”
Marsz ekologiczny przebiegł w radosnej i przyjaznej atmosferze. Był dobrą lekcją przyrody oraz dobrą okazją do rozwijania świadomości ekologicznej.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Przejdź do treści