,,Wiewióreczki zgłębiają tajemnice łąki”Kształtowanie umiejętności rozpoznawania roślin, zwierząt i owadów, które spotykamy na łące, to bardzo lubiany przez dzieci temat. Ciekawą wyprawą była wycieczka  Wiewióreczek na łąkę, gdzie dzieci rozpoznawały różne gatunki roślin i wypatrywały znane owady. Dzieci potrafiły wymienić mieszkańców łąki, rozpoznać ich i opowiedzieć o nich. Bez większego trudu wskazywały motyla, biedronkę, mrówkę, świerszcza, chrząszcza, gąsienicę, ślimaka. Wiedziały też, jak wygląda pszczoła czy osa, a nawet bąk. Rozpoznawały i  nazywały wybrane rośliny ( koniczynę, mlecze, stokrotki, rumianki, maki, chabry oraz różne gatunki traw).

Wiewióreczki  z wielkim zainteresowaniem przyglądały się życiu na łące, uczyły się dostrzegać piękno przyrody, uświadomiły sobie konieczność jej ochrony oraz utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. Swoje wrażenia z wycieczki wyraziły w przepięknie namalowanych farbami obrazkach łąki.

To była bardzo ciekawa lekcja przyrody dla małych podróżników. Kontakt z naturą sprawił wszystkim wiele radości i satysfakcji, dzieci wróciły do przedszkola z mnóstwem wrażeń i pięknymi bukietami kwiatów.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content