Wiadomości grudniowe „Motylki”Na początku grudnia odwiedził nas Mikołaj. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków każdy z nas od razu zaczął podskakiwać z radości.

Mikołaj został gorąco przywitany i zaproszony do zabawy, tańca i śpiewu. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz małe upominki.

Nasza grupa przyłączyła się w grudniu do akcji „Klasa z empatią” w ramach obchodów miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci opowiadały o swoich lękach, rysowały czego się boją, opowiadały o tym, jak można poradzić sobie z lękiem oraz gdzie szukać pomocy.

Byliśmy na wycieczce w teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie na spektaklu pt. „Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”. Z racji naszego wieku, nie często mamy okazję na bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu i to w prawdziwym teatrze. Frajdą była dla nas również jazda autobusem; oczywiście każdy dokładnie wiedział jak należy poprawnie i bezpiecznie zachowywać się.

12 grudnia naszą grupę odwiedziła pani Elżbieta Żuławska – pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Bartoszycach, która przeprowadziła zajęcia integrujące „Ja, ty, my- zabawy zimowe”. Było dużo śmiechu i fajnej zabawy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content