„W ŚWIECIE DINOZAURÓW” – wykorzystanie metody storytellinguW lutym dzieci sześcioletnie z grupy Krasnale realizowały projekt pt: „Dinozaury”.  Zajęcia prowadzone były metodą storytellingu czyli pobudzanie do samodzielnej aktywności poznawczej dziecka poprzez odgrywanie ról, narrację, myślenie, dyskusję  grupową, myślenie twórcze, komputacyjne oraz problemowe.

W czasie wielu zabaw dzieci poznały historię dinozaurów, prawdopodobne przyczyny ich wyginięcia, rodzaje oraz bardzo trudne nazwy. Staliśmy się przez chwilę paleontologami i prowadziliśmy prawdziwe wykopaliska w różnych masach i piachu. Tematyka dinozaurów stała się też okazją do rozwijania kompetencji matematycznych (przeliczanie, orientacja przestrzenna, tworzenie zbiorów).

Aby zgłębić swoją wiedzę na ten temat obejrzeliśmy też profesjonalne prezentacje, z których dowiedzieliśmy się jak mógł wyglądać świat sprzed 65 milionów lat, poznaliśmy techniki pracy paleontologów, obejrzeliśmy zdjęcia z muzeów, w których znajdują się prawdziwe kości dinozaurów oraz skamieliny.

Zakończeniem tego fascynującego tematu było stworzenie makiety pod hasłem „Park Jurajski”, na której znalazły się wykonane przez dzieci dinozaury, palmy oraz okazy różnych dinozaurów przynoszonych z domu przez dzieci.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content