Światowy dzień kota w grupie „Kotki”Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

17 lutego dzieci z grupy „Kotki” obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence „Kotki dwa”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza „Kotek”, wykonały mapę mentalną „Co wiemy o kotach, aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej „Złap ogon kotka”. Obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się wiele rzeczy na temat kotów – jak o nie dbać, jakie są rasy, co lubią, a czego nie. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy m. in. który kotek złapie szybciej myszkę czy szukanie celowo ukrytej maskotki kota.

Uczestnicy „kocich zabaw” zaprosili najmłodsze dzieci z grupy „Słoneczka” do wspólnych zabaw przy piosenkach. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne „Portrety kotów” nowopoznanymi technikami plastycznymi , konstruowały z plastikowych klocków, bawiły się magnesami „Droga kotka do myszki”.

Na zakończenie dzieci kolorowały maski kota, które następnie zabrały do swoich domów. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i na pewno długo będą miały to spotkanie w pamięci.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content