Styczeń i Luty w „Skrzatach”– W styczniu cieszyliśmy się zimą. Poznawaliśmy różne dyscypliny sportowe, dokarmialiśmy ptaki, poznaliśmy zjawiska zamarzania wody i topnienia lodu oraz ich przyczyny.
– 15 stycznia uczestniczyliśmy w Balu karnawałowym. Tego dnia mogliśmy przebrać się za nasze ulubione postacie bajkowe. Było super!!!
– Gościliśmy 17 stycznia nasze Babcie i Dziadków z okazji ich święta. Przygotowaliśmy występ z tej okazji ora własnoręcznie wykonane prezenty. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego podwieczorku na tę okazję.
– 28 stycznia nasi rodzice uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Nasza postawa to ważna sprawa” – prowadzonych przez nauczycieli rehabilitantów p. Lucynkę i Edytkę.
– Na zajęciach z Kodowania odtwarzaliśmy wzory na macie, tworzyliśmy własne konstrukcje z kolorowych kubeczków, kodowaliśmy i odkodowaliśmy trasy na macie.
– Urodziny obchodziła Zuzia, życzymy jej jeszcze raz wszystkiego najlepszego.
– W lutym poznawaliśmy nasze emocje. Rozpoznawaliśmy je na obrazkach, a także naśladowaliśmy je za pomocą wyrazu naszej twarzy. Opowiadaliśmy o tym kiedy jesteśmy weseli, co nas smuci, złości a nawet dziwi. Dowiedzieliśmy się co to znaczy być odpowiedzialnym.
– 6 lutego odwiedziła nas P. Agnieszka z Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przeczytała nam bajkę o Zimie, rozpoznawaliśmy różne oznaki Zimy. Wspólnie ozdobiliśmy suknię pani Zimy.
– 8 lutego odwiedził nas Tata Hani, który przeczytał nam książeczkę w ramach Chwilki literackiej. Bardzo dziękujemy Tacie Hani za to spotkanie.
– 21 lutego odbyły się w naszej grupie zajęcia logorytmiczne „Bawimy się wesoło”, które poprowadziła p. Lucynka – logopeda z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach.
– 22 lutego uczestniczyliśmy w spotkaniu z p. Policjantką, która zaprezentowała nam jakie zagrożenia mogą nas spotkać w Internecie.
– Na zajęciach z Kodowania kodowaliśmy i odkodowaliśmy trasy na macie, litery, uczyliśmy się odszukiwać figury geometryczne na podstawie kodu /kształt, kolor, wielkość, grubość/.

Czas szybko leci, a u nas tyle się dzieje. W marcu przygotujemy się do powitania wiosny. Trzymajcie za nas kciuki.

Do zobaczenia!!!

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content