„Poznajemy zawody” – realizacja projektu w grupie „Zajączki”W ramach projektu dzieci uczestniczyły w spotkaniach z pielęgniarką – p. Basią, muzykiem – p. Kasią dziennikarką – p. Ania i logopedą – p. Beatką, osobami pracującymi w naszym przedszkolu.

Pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat „Dlaczego chorujemy?”, rozmawiała o bakteriach i wirusach, które wywołują różne choroby. W obecnej sytuacji epidemiologicznej, przypomniała nam o zasadach prawidłowego i częstego mycia rąk.

Pani Kasia zapoznała nas z budową skrzypiec, opowiedziała nam, jak długą drogę trzeba przejść, aby zostać muzykiem. Na zakończenie spotkania wprowadziła nas w świat muzyki.  Mieliśmy okazję usłyszeć na żywo brzmienie skrzypiec w wykonaniu profesjonalnego muzyka oraz ucznia na początku swojej kariery muzycznej.

Z ogromnym zaciekawieniem spotkaliśmy się z panią dziennikarką, która zapoznała nas z rolą dziennikarstwa oraz mediów we współczesnym świecie. Mieliśmy możliwość wcielenia się w rolę dziennikarza i przeprowadzenia wywiadu ze swoim kolegą oraz uczestniczyliśmy w prawdziwym wywiadzie nt. „Nasze dziecięce marzenia”.

„Kim jest i czym zajmuje się logopeda?” na to pytanie pomogła nam znaleźć odpowiedź pani Beatka, która na co dzień usprawnia funkcje językowe naszych dzieci. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Mój mózg”.  Ćwiczyliśmy narządy artykulacyjne języka, warg i policzków podczas spożywania owocowych szaszłyków, które samodzielnie przyrządziliśmy.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content