Podsumowanie ostatnich działań w grupie „Biedronki”LUTY
W tym miesiącu realizowaliśmy temat kompleksowy „U lekarza”. Zorganizowaliśmy w naszej Sali kącik lekarski, w którym poznaliśmy niektóre urządzenia potrzebne w pracy lekarzowi pielęgniarce. Spotkaliśmy się z panią, która pokazała nam jak udzielać pierwszej pomocy. Bawiliśmy się również w aptekę. Podczas tej zabawy wykorzystaliśmy zabawkowe pieniądze.
Obchodziliśmy Dzień Św. Walentego – Walentynki. Tego dnia dzieci dowiedziały się , co to jest za święto i jakie są zwyczaje z nim związane. Składaliśmy serca z części. Na koniec dnia otrzymaliśmy drobne podarunki w kształcie serca.
Akademia Odkrywców – podczas których robiliśmy walentynkowe eksperymenty.
W lutym obchodziliśmy również Tłusty Czwartek. Wspólnie zrobiliśmy gofry, które później z wielkim apetytem zjedliśmy.
Wykonywaliśmy prace plastyczne: „Ptak”- przyklejaliśmy elementy; „Kula śnieżna” – obrazek stempelkowy; „Kolorowy wąż” – naklejanie kolorowych pasków, łączenie kwadracików; „Wazon z baziami” – naklejanie elementów.

MARZEC
„Pierwsze oznaki wiosny” – spotkanie z Panią z Biblioteki Miejskiej oddział dla dzieci. Dzieci poznały pierwsze oznaki wiosny na podstawie literatury dziecięcej.
Szukaliśmy wiosny podczas spaceru wokół przedszkola. Nazywaliśmy zjawiska przyrodnicze, kwiatki.
Akademia Odkrywców – zabawy z Genibotami. Podczas zajęć poznaliśmy krążenie wody w przyrodzie.
8 MARCA – Dzień Kobiet – wręczanie upominków, kwiatów dziewczynkom przez chłopców.
Jaka roślina wyrośnie? – założyliśmy hodowlę bratków w naszej Sali. Dzieci dowiedziały się co potrzebuje roślinka, żeby rosnąć .
Oglądaliśmy występ „Powitanie wiosny” w wykonaniu dzieci z grupy „Krasnale”.
18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Dawna.
24 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Lasu – dzieci dowiedziały się jakie jest znaczenie lasu dla człowieka; poznały niektóre zwierzęta i rośliny żyjące w lesie; dowiedziały się również jakie są zagrożenia dla środowiska leśnego.
24 marca obchodziliśmy również Dzień Wody – dzieci dowiedziały się jak woda krąży w przyrodzie; poznały stany skupienia wody. Wspólnie przeprowadziliśmy doświadcznie i dowiedzieliśmy się „Co pływa a co tonie”.
Wykonaliśmy pracę plastyczną „Kropla wody” oraz doskonaliliśmy umiejętność cięcia nożyczkami w pracy pt. „Chmurka”.
Urodzinki – w tym miesiącu śpiewaliśmy „Sto lat”, składaliśmy życzenia Kornelce K, Weronice i Szymonowi.
„Wiosenne kwiaty” – prace plastyczne – „Forsycje”- przyklejanie elementów; „Krokus” – malowanie farbami.

KWIECIEŃ
Obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu.
Podczas realizacji tematu „Wielkanoc” poznaliśmy niektóre zwyczaje wielkanocne. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: Co było najpierw jajo czy kurka. Porównywaliśmy wielkości różnych jaj, wiemy, że ptaki znoszą różne jajka: pod względem wielkości i koloru.
Wykonaliśmy Palemkę wielkanocną, Wielkanocnego kurczaczka, pisankę wielkanocną.
22 kwietnia uczestniczyliśmy w akcji Sprzątania Świata. Obejrzeliśmy bajkę ekologiczną „Śmieci i co dalej?” poznaliśmy również ekologiczne sposoby podróżowania.
Polska – moja ojczyzna – oglądaliśmy film edukacyjny. Poznaliśmy nasze symbole narodowe: flagę, godło, hymn.

MAJ
Nasi kochani rodzice – podczas realizacji tego tematu, dzieci opowiadały, gdzie pracują rodzice; uczyły się wierszyków i piosenek; wykonały prezenty dla swoich rodziców.
26 maja wystąpiły przed swoimi rodzicami z uroczystym występem. Po części artystycznej wręczyły przygotowane laurki i prezenty swoim rodzicom.

CZERWIEC
DZIEŃ DZIECKA –hucznie w naszym przedszkolu świętowaliśmy przez trzy dni. 1.06. odbyły się zabawy z chustą animacyjną, wspólny poczęstunek, malowaliśmy farbami na folii streczowej.

2.06. Akademia odkrywców – zabawy z Genibotem – dzieci kodowały robota, wspólnie układały trasę Sobocika.

3.06. oglądały projekcję „Mała gwiazdka” wyświetlaną w mobilnym planetarium.

22.06. pożegnaliśmy kolegów 6 letnich odchodzących do szkoły.
Z tej okazji dzieci 3 letnie przedstawiły krótką część artystyczną. Wspólnie z Panią dyrekcją wręczyły słodkie bukieciki oraz pamiątkowe książeczki. Największą atrakcją był pięknie udekorowany i pyszny tort.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content