Pierwsze dni w grupie SkrzatyWitamy w nowym roku szkolnym 2020/21 w grupie Skrzaty. Wszyscy mówią do nas „maluszki”, bo jesteśmy najmłodsi w przedszkolu. I chociaż mamy dopiero 3 latka, to od września dzielnie przychodzimy do przedszkola.

Przedszkole to dla nas nowe miejsce: sala, panie, dzieci, inne zasady niż w domu, ale staramy się sobie radzić i z każdym dniem czujemy się w przedszkolu pewniej i radośniej. Poznajemy nowych kolegów i koleżanki, uczymy się zgodnie bawić i dzielić zabawkami. Uczymy się samodzielności podczas mycia rączek, toalety, ubierania się, jedzenia. I nawet jeśli jeszcze coś się nie udaje, panie zawsze nam pomogą. Zapraszają nas do wspólnych zabaw ruchowych i zabaw ze śpiewem. Uczą jak się zachowywać w dużej grupie rówieśniczej, żeby wszyscy czuli się bezpiecznie. Rozpoczęliśmy naszą przygodę z kodowaniem.  Często też wychodzimy na plac zabaw. Uczestniczymy w zajęciach języka angielskiego i rytmiki, które prowadzi pani Kasia Sznitowska.

Uczestniczyliśmy po raz pierwszy w Dniu Przedszkolaka i Dniu Chłopaka. Świętowaliśmy urodziny Michałka i Wiktorii. 18 września spotkaliśmy się z leśniczym z Nadleśnictwa w Bartoszycach, który opowiedział nam jak posadzić drzewo, jakie są potrzebne warunki do jego rozwoju. Wszyscy otrzymaliśmy sadzonki drzew i wzięliśmy udział w akcji # sadziMY zainicjowanej przez parę prezydencką. Drzewka posadziliśmy wspólnie z rodzicami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z pierwszych dni naszego pobytu w przedszkolu.

Nauczycielki: Beata Wasilewska, Danuta Pesta

Pomoc: Barbara Olejniczak

O czystość dba: Beata Bogatek

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content