Październikowe wydarzenia SkrzatówJesień to piękna pora roku, dlatego poznawaliśmy jej oznaki i się nią zachwycaliśmy. Mimo, ze nie możemy wspólnie pójść do parku, zgromadziliśmy skarby jesieni w naszym kąciku. Stemplowaliśmy kolorowe listki na drzewkach i wykonaliśmy ziemniaczane jeże, przy okazji ćwiczyliśmy nasze paluszki. Nauczyliśmy się też piosenki „Kolorowe listki”.

Poznaliśmy zasady bezpieczeństwa w domu, przedszkolu i poza nim. Stworzyliśmy Nasz Grupowy Katalog zasad, który pomaga nam w bezpiecznej i wesołej zabawie. Wiemy jak przechodzić przez ulicę. Wykonaliśmy Zebrę – przejście dla pieszych. Bawiliśmy się przy piosence „Światła drogowe”. Otrzymaliśmy znaczki odblaskowe od p. Dominiki, dzięki nim będziemy widoczni na drodze. Dowiedzieliśmy się co robić, kiedy się skaleczymy i kogo poprosić o pomoc. Poznaliśmy Necia – bohatera serwisu Necio.pl. Wiemy jak bezpiecznie  korzystać z komputera i Internetu.

Kontynuujemy naszą przygodę z kodowaniem. Kodujemy nasz Plan Dnia za pomocą obrazków. Z kolorowych kubeczków wykonaliśmy kwiatki i wspólnie ślimaka.

Codziennie, przed obiadem ćwiczymy przy muzyce. Jest to program Aktywności M. i

Ch. Knillów. Dzięki temu uczymy się  nawiązywać kontakt, rozwijamy aktywność, ale również orientację w czasie, umiejętność przewidywania oraz koordynację słuchowo – ruchową.

Uczestniczyliśmy online w spotkaniu z panią  z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Bartoszycach. Wysłuchaliśmy wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy. Bardzo nam się podobało.

Wzięliśmy również udział w akcji „Góra grosza”. Akcja jeszcze trwa, więc zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

Do zobaczenia w Listopadzie.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content