Październikowe kodowanie„Jesień w lesie – poznajemy grzyby” – z wykorzystaniem maty do kodowania

Kurki, rydze i maślaki, borowiki i kozaki – jesień i grzyby to piękna para. Trudno wyobrazić sobie tę porę roku bez grzybów. Grzyby to jednak nie tylko ozdoba lasu, to również potencjalne niebezpieczeństwo, jeśli dobrze ich nie znamy. Na zajęciach przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza dzieci miały możliwość zagrać w wybraną grę planszową.

„My się zimy nie boimy”– algorytm jesiennych przetworów – scenariusz zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Smaki i zapachy późnego lata i wczesnej jesieni warto zatrzymać na dłużej, zamknąć w słoikach, zasuszyć. Aby to zrobić trzeba mieć przepis, czyli algorytm. Na zajęciach przeprowadzonych według zaproponowanego scenariusza zajęć dzieci stworzyły program na podstawie, którego można było wykonać jesienne przetwory. Wykonały też szereg aktywności rozwijających kompetencje potrzebne w późniejszej nauce programowania.

„Dbamy o nasze zdrowie” – Genially –

Co to jest zdrowie? Jakie zachowania pozytywnie wpływają na stan naszego organizmu? Odpowiedzi na to pytanie poszukają dzieci na zajęciach z kodowania.

„Kap, kap, kap… rytmy wstępem do pętli” – z wykorzystaniem maty do kodowania.

Pętla, to ważne pojęcie programistyczne. Zanim dzieci zaczną tworzyć programy zawierające pętle, muszą nauczyć się zauważać cykliczność we wzorze. Na zajęciach dzieci ułożyły rytmiczny wzór, wykorzystując do tego krople różnej wielkości oraz krople przedstawiające różne emocje.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content