Październik w grupie „Żabki”W październiku realizowaliśmy następujące tematy:

„Pani Jesień dary niesie”

– wybraliśmy się na wycieczkę do ogrodu, gdzie rozpoznawaliśmy warzywa i owoce rosnące w Polsce

– gościliśmy panią pielęgniarkę, która opowiadała nam o walorach zdrowotnych warzyw i owoców

-wykonaliśmy smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

-lepiliśmy warzywa z masy solnej i malowaliśmy je farbami

– udaliśmy się również na wycieczkę do pobliskiego parku, by rozpoznawać po kształtach liści ,rosnące w nim drzewa: klony, dęby, lipy i jarzębinę, a także ich owoce. Wszyscy wróciliśmy z pięknymi jesiennymi bukietami, które ozdobiły naszą salę. Zebrane liście wykorzystaliśmy do wykonania pracy plastycznej ,, Jesienne drzewo”. Nasze prace wyeksponowaliśmy na holu, by mogli je obejrzeć nasi rodzice.

„Jesteśmy ostrożni na ulicy”

– gościliśmy w naszej grupie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, którzy zapoznali nas z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię

– wybraliśmy się na wycieczkę na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, podczas której w praktyce wykorzystaliśmy zdobyte umiejętności

W październiku odwiedziliśmy również pobliską bibliotekę, gdzie przypomnieliśmy zasady wypożyczania książek oraz kulturalne zachowanie się w miejscach publicznych.

Odwiedziła nas również pani bibliotekarka z Powiatowego Centrum Rozwoju i Edukacji, która zaprezentowała nam legendy o Łynie oraz pięknej Gustebaldzie. Teraz już wiemy jak powstała nasza bartoszycka rzeka Łyna i skąd wziął się kamienny posąg Gustebaldy.

W Dniu Edukacji zorganizowaliśmy w naszej grupie uroczyste przyjęcie dla dzieci i pań ze słodkim torcikiem, upieczonym przez mamę Michasi. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za miłą niespodziankę.

Urodziny w tym miesiącu obchodziła Amelka, której życzymy dużo zdrówka i spełnienia marzeń.

Kontakt

Telefon
89 764 13 88
Adres
gen. Józefa Bema 49, 11-200 Bartoszyce
Skip to content